Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #kredyt
Powiedzcie jak to jest. Czy oferta od doradcy kredytowego nie rożni się od tej którą przedstawi pracownik banku? Byłem u 2 doradzcow niby ten sam bank ale oferty nieco sie roznily zastanawia mnie teraz wizyta w banu. Biorę pod uwagę 2 oferty PEKAO Sa (lub PEKO BH) lub BGZ - tu w necie bank ma sporo negatywnych opinii. Ktoś z mirkow brał kredyt w BGZ? Ewentualnie jakiś finansowy mirek który ogarnia te oferty mógłby wskazać największe minusy tych ofert? Czy czy ten PEKAO BH to nie jest jakiś niszowy produkt? Bo wiekszosc znajomych ktora brala w PEKO to tylko S.A
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@raz_i2: Doradca z racji ilości klientów może być w stanie ogarnąć lepsze warunki no i ogarnia za Ciebie papierologię. Z drugiej strony może się zdarzyć, że sam w banku ugrasz coś więcej.
Jak chodzi o oferty poszczególnych banków to preferowane banki co chwilę się zmieniają. Zależy który jaką ma promocję. W jednym roku większość bierze w ING, w kolejnym PKO BP itd. Oczywiście to zależy jeszcze ile masz wkładu własnego itd.
@zagu: W Pekao minusem dla mnie jest przymus ubezpieczenia mieszkania u nich przez cały okres kredytu... w ogole zastanawiam sie czy taka praktyka jest zgodna. Nie doczytałem tez nigdzie jak to jest u nich z karta kredytowa. Jest napisane ze ma byc w momecie podpisania wniosku. A co potem? moge z niej zrezygnowac? Podwyzsza to jakoś rate gdy zrezygnuje?
@raz_i2: Oferty są takie same.

Bank Pekao SA w ofercie standardowej nie wymaga ubezpieczenia nieruchomości zakupionego za swoim pośrednictwem.

W przypadku oferty promocyjnej takie ubezpieczenie nieruchomości jest elementem oferty i musisz z niego skorzystać. Z karty kredytowej można zrezygnować po podpisaniu umowy kredytowej, bez żadnych konsekwencji. Wymagane są też wpływy na konto.

Pekao BH to bardzo specyficzny bank, z dobrą ofertą, bez jakichkolwiek produktów dodatkowych (nawet bez konta), jednak nie każdy
@marcpol: oo dziekowac ! mieszkanie ktore mam na oku to rynek pierwotny ale juz stoi, mozna kupowac i wykanczac czyli na bh powienien sie łapac. Wypytam jeszcze posrednika. Wkład własny mam na poziomie 20% w oferta ING tez byla mi polecana ale mam umowe na czas okreslony co podobno stanowi problem.
W tym banku nie da się samodzielnie złożyć wniosku


@marcpol: marzec 2020 mam zaswiadczenie od pracodawcy ze nie przewiduja na dzien dzisiejszy przerywana umowy. Kolejan (mowione na gebe) ma byc podobno na czas nieokreslony. A co masz na mysli piszac o BH ze W tym banku nie da się samodzielnie złożyć wniosku. W sensie Tylko przez posrednika?
@raz_i2: Tak, w banku Pekao BH nie ma obsługi detalicznej. Wnioski są przyjmowane tylko przez pośredników.

Z uwagi na krótki okres do zakończenia umowy w większości banków nie będziesz miał zdolności kredytowej. Opcje jakie istnieją to Pekao BH, Pekao SA, PKO BP po indywidualnym odstępstwie, Santander.

Zastanów się też nad rozmową z pracodawcą i zawarciem aneksu do umowy już teraz.