Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zaraz mnie zjedziecie, ale jestem tym, który napalił się na programowanie i nie będę ukrywał, że też trochę z powodu zarobków. No, ale do rzeczy. Nauczyłem się jako tako podstaw podstaw z frameworkiem i napisałem prostego CRUD'a, który coś tam robi. Wymyślałem sobie funkcjonalności i w bólach próbowałem je implementować, nie frustrowało mnie to. Jedynie zauważyłem, że mnie to nudzi. Sam nie wiem. Uciekałem od frontu, bo nigdy klepanie stronek nie wydawało mi się ciekawe (już po pierwszych doświadczeniach w czasach ddddawno temu - pajączek i zabawa w html w szkole. Zrobiłem, ale w sumie trochę nudne).
Może praca stricte programisty nie jest dla mnie. Zastanawiałem się też nad SAPem. Do tej pory pracowałem sporo z klientem. Z jednej strony podoba mi się, że programista ma mniejszy stres i może więcej przy komputerze spędzać czasu (mam trochę naturę piwniczaka, więc mi to mocno odpowiada), ale z drugiej właśnie nie porwały mnie zadania,jakie wykonywałem do tej pory ucząć się. Pomijam satysfakcję, jak uda mi się wykonać coś co zadziała, ale to tylko z tego faktu.
Stąd mam wątpliwości czy brnąć dalej, bo jestem poza branżą i nie wiem jakie typowe problemy rozwiązuje się w pracy web developera (backend), jaki stopień skomplikowania itd. Może ktoś napiszę przykładowe taski na co dzień?
#naukaprogramowania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: moje typowe taski jako webdeveloper wyglądały np. tak:
- jest nowa wersja dodatku JS którego używamy do wybierania daty w kalendarzu, trzeba ja zainstalować bo klient chce nowe widoki
- wyszukiwarka nie ogarnia postów na forum a jedynie strony, dodać wyszukiwanie po postach na forum
- fajnie że już działa wyszukiwanie po postach, a czy mogłabyś teraz zrobić tak, żeby w wynikach wyszukiwania był też kontekst widoczny
- a jednak
@AnonimoweMirkoWyznania: Typowe taski backendowe:
- Napisz nowy endpoint, który waliduje input od usera i na jego podstawie zwraca jakieś dane
- Wariacja powyższego razy 100
- Dostajecie jako zespół info od biznesu że potrzebują jakąś nową stronkę w swoim systemie, która będzie wyświetlać dane X, które są zbierane w ramach systemu nad którym pracuje inny zespół. W ramach tego zadania zbieracie się jako team techniczny i, po pierwsze, ustalacie co to
@Myzreal: @katarzynkaN: Robię w devops i generalnie tak to wygląda:

- Coś się #!$%@? na platformie, śledzisz logi i szukasz przyczyny
- Okazało się że kolega z innego zespołu coś #!$%@?ł w Ansible
- Wariacja powyższego razy 100
- Automatyzujesz pierdoły w Pythonie i każą ci to przepisać na Ansible
- Automatyzujesz w bashu, to samo co wyżej
- Użytkownicy twojej platformy zadają głupie pytania na skrzynkę supportu - odpisujesz.
OP: @katarzynkaN @Myzreal
Dzięki. Trochę już mam obraz czego się spodziewać i napiszę tak - jakoś mnie nie zachęciliście :) Szkoda, bo trochę energii spaliłem na naukę już. Z drugiej strony każda praca się nudzi po czasie. Co za kraj, albo klepiesz kod za stawki bardziej zbliżone do zachodnich, albo pracujesz za połowę stawki programisty w bardziej krajowej branży i też się frustrujesz, bo brakuje ci kasy :) Żeby nie było,