Wpis z mikrobloga

Poszukuję wędziska szczupakowo - sandaczowego an zamknięte zbiorniki, na rzece nie łowię. Myślę że coś uniwersalnego o cw 10-30g i długości 2,7m byłoby w sam raz do łowienia z brzegu. Początkowo napaliłem się na DAM Effzet Yagi 12-42g, ale co człowiek to opinia, jeden pisze że na sandacze rzeczne idealna, ale na szczupaki za sztywna pała, drugiemu w ogóle nie pasuje bo za mięki. Ogólnie przydałby mi się trochę mocniejszy i sztywniejszy kij, bo obecnie mam Grey Streama 2-12 g, pod okonia i małe szczupaki idealny, ale próbując łowić z opadu przynętami ok 10g wydaje mi się za miękki, podbicie przynęty jest wolne i ociężałe, a nie agresywne tak jak bym wolał. Czy coś do 250zł w sprawdzonego i sprawdzającego się przy połowie szczupakowo-sandaczowym przynętami ok 15-20 g się znajdzie?
#wedkarstwo
  • 6
Mam Yagi spina 274cm 12-42g i mogę szczerze polecić tą wędkę. Stosunek ceny do jakości bardzo dobry, jest dość sztywna, ale fajnie pracuje i się ugina przy wymiarowych szczupakach i okoniach 35cm+
@lewator

@Nikczemnik
U mnie w zbiorniku akurat jest trochę sandacz, szczupaka też, ale niewymiarowy, tyle że częściej łowię z brzegu i wtedy głównie szczupak, z łódki wejdzie sandacz dlatego szukam czegoś w miarę uniwersalnego, na tyle na ile się da.
W głowie jeszcze mam berkleya e-motion 10-30