Wpis z mikrobloga

A więc, PiS chce kary więzienia za edukację seksualną! Jest to chory, kompletnie poroniony pomysł.
W XXI wieku, w środku Europy seks jest tematem tabu. No dobrze, temat tabu to jeszcze nie tragedia, ale wiedza na temat zdrowego współżycia na pewno jest przydatna. Polska ma najniższy dostęp do antykoncepcji w całej Europie. Na tle kontynentu wyglądamy jak Afryka.

#wybory #polityka #bekazpisu #bekazprawakow #bekazkatoli #neuropa #teczowepaski #lgbt #polska
źródło: comment_r7JO2RNALpLp3GLv0WlU03Y9kLZEk9Zq.jpg
  • 38
@Cukrzyk2000: Art. 200b. Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Inicjatywa Stop Pedofilii zakłada rozwinięcie tego przepisu o kilka punktów. Jego treść miałaby brzmieć:

Art. 200b. §1. Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§2. Tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie
@stan-tookie-1:

co za bubel

do paragrafu 1 się nie czepiam, ale dalej...

Paragraf drugi oznacza, że tej samej karze podlega ten, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez osobę poniżej 18 roku życia obcowania płciowego. To oznacza, że sąd rodzinny, który na podstawie polskiego prawa wydaje zgodę 16-latce na zawarcie związku małżeńskiego, bo zaszła w ciążę, publicznie pochwala podjęcie przez 16-latkę obcowania płciowego i powinien się skazać xD

Oczywiście obcowanie płciowe
@Matyson chyba roznica polega w określeniu co to znaczy pochwalac czyli sąd rodzinny wydając zgodę na ślub by nie wyczerpywal tego określenia.
W sumie nie wyobrażam sobie zeby nauczyciel w gimnazjum pochwalal jakąś parę w klasie za to że uprawia seks. Po co coś takiego miałby robic
@Cukrzyk2000: Mówić o tym, że rodzice powinni się zajmować edukacją seksualną dzieci w kraju, w którym ludzie nie potrafią powiedzieć normalnie, bez zawstydzenia "penis", "wagina", tylko wymyślają jakieś klejnoty, podwozia itd., gdzie mówi się o tabletce "po" jako tabletce poronnej, gdzie stosunek przerywany uważa się za metodę antykoncepcji no to jest naprawdę naiwność granicząca z utopią.

Poza tym, prezerwatywy to wadliwa forma antykoncepcji. 17 letnia dziewczyna bez pozwolenia rodziców nawet nie
@PiSbolszewia: @araneo: ja bym np. bardzo sobie życzył, aby moja różowa nie musiała latać do ginekologa w sprawie wypisywania tabletek antykoncepcyjnych. I niech nikt nie mówi o kontroli, bo to fikcja. Zazwyczaj nie ma nawet podstawowego wywiadu, nie mówiąc o okresowych badaniach hormonów, o które się trzeba mocno dopominać ¯\_(ツ)_/¯. Dramat, ponad 10 lat jechania na jednej substancji, a i tak ciągle trzeba robić szopki i tracić czas, bo ginekolog
@PyszneBuleczki: Zakładasz że edukacja seksualna to coś dobrego czego biedne dzieci ze wschodu nie mają i którą trzeba ich siłowo uszczęśliwić. Jedyną słuszną edukacją. Każdy rodzic ma prawo do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami nawet jeśli są to poglądy średniowieczne. Zmuszanie katolickich rodziców do edukacji, niezgodnej z ich przekonaniami jest dyskryminacją ze względu na poglądy i religię. Chcesz uczyć masturbacji swoje dzieci, proszę bardzo, ale moje dzieci zostaw w spokoju.
@Cukrzyk2000: Wiedza na temat seksu jest łatwo dostępna dla każdego w internecie pod hasłem "edukacja seksualna". Po co wpychać ją komuś kto albo nie jest nią zainteresowany albo nie decyduje się jeszcze na współżycie?
ja bym np. bardzo sobie życzył, aby moja różowa nie musiała latać do ginekologa w sprawie wypisywania tabletek antykoncepcyjnych. I niech nikt nie mówi o kontroli, bo to fikcja. Zazwyczaj nie ma nawet podstawowego wywiadu, nie mówiąc o okresowych badaniach hormonów, o które się trzeba mocno dopominać ¯_(ツ)/¯. Dramat, ponad 10 lat jechania na jednej substancji, a i tak ciągle trzeba robić szopki i tracić czas, bo ginekolog może/chce (?) przepisać
@Cukrzyk2000: tysiące lat nie bylo edukacji sexualnej i ludzie żyli normalnie ale teraz nagle jakiś Koleś któremy się podobają kolesie narzeka na Polskę bo zachód lepszy,to wyjedź tam( ͡° ͜ʖ ͡°)
tysiące lat nie bylo edukacji sexualnej i ludzie żyli normalnie ale teraz nagle jakiś Koleś któremy się podobają kolesie narzeka na Polskę bo zachód lepszy,to wyjedź tam( ͡° ͜ʖ ͡°)


@duble2: tysiace lat ludzie nie umieli pisac, liczyc, nie mieli prądu i żyli normalnie! Moze badz konsekwentny i zamieszkaj w chatce z gówna skoro masz #!$%@? na zdobycze cywilizacyjne?
Ktoś napisze w internecie, że "jego zdaniem 17 latek, który przeleciał 18 latkę jest OK" i cyk, 3 lata więzienia za złamanie paragrafu 3


@R187: chyba nie doceniasz naszych sędziów. W Polsce żeby być sędzią musisz być odpowiednio wykształcony i przejść potem jakąś praktykę zawodową, także myślę że po takim wieloletnim szkoleniu nikt nie da wyroku jak to opisałeś.
@stan-tookie-1: Czy Twoim zdaniem napisanie czegoś takiego w internecie to by nie była "pochwała podejmowania
przez małoletniego obcowania płciowego za pomocą środków masowego komunikowania", która na mocy §3 z proponowanej nowelizacji art. 200b zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności?

Art. 200b

§1. Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§2. Tej samej karze podlega, kto publicznie
@R187 to trzeba będzie liczyć na umowę sędziów i że w sprawach w miarę oczywistych nie będą wydawać wyroków skazujących.

oglądałem urywek kropki nad i gdzie gość tłumaczył że w zamyśle chodziło im o dzieci do 15 roku życia. Dalej co prawda.nie wyjaśnili jak to sie ma do edukacji seksualnej ale to może później.