Wpis z mikrobloga

Na półmetku poprzedniej kadencji zawarłem na wykopie publiczny zakład z kolegą @eleg dotyczący uzyskania przez PiS samodzielnej większości parlamentarnej. Przypomnijmy pokrótce zasady:

1. zakład opiewa na 300zł
2. jego przedmiotem jest uzyskanie przez PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych samodzielnej większości zwykłej w Sejmie (231 lub więcej posłów). Ja obstawiam, że nie uzyska, zaś @eleg że uzyska.
3. zakład uznaje się za niebyły w przypadku wprowadzenia istotnych (mających wpływ na wynik) zmian do ordynacji wyborczej. Odwołanie zakładu z tej przyczyny odbywa się na wniosek dowolnej strony zakładu, zgłoszony najpóźniej przed rozpoczęciem kampanii wyborczej.
4. wygraną realizuje się poprzez wskazanie konta dowolnej działającej w Polsce organizacji pożytku publicznego. Strona przegrana dokonuje wpłaty na wskazane konto i publikuje wiarygodny dokument potwierdzający ten fakt. Wolno cenzurować prywatne dane :)

Jak wiadomo, PiS ową większość zdobył, a więc zakład przegrałem. Niniejszym wzywam więc @eleg do realizacji wygranej, tj. wskazania organizacji pożytku publicznego (+wyszukiwarka), na której konto mam dokonać przelewu. Najlepiej chyba będzie jeśli podasz linka do jakichś oficjalnych danych do przelewu (np. na stronie danej OPP), tak żeby nie było niejasności i wątpliwości gdzie przelewać.

Co do samego wyniku: przeceniłem rozsądek Polaków oraz polskie przywiązanie do szeroko pojętej "wolności". Suweren wybrał, będzie miał to co chciał - tym razem nie ma żadnego zaborcy, okupanta albo wrażego najeźdźcy, na których będzie można zwalić winę za konsekwencje tego wyboru.

Ja już się nie wtrącam: zdążyłem zabezpieczyć się przed kolejną turą PRL-bis, i choć za ten rok jeszcze będę rezydentem podatkowym Najjaśniejszej (do zmiany zabraknie mi 2-3 tygodni stałego pobytu), o tyle w przyszłym Jedyna Słuszna Partia będzie już musiała znaleźć jakieś inne źródło finansowania utrzymywanej przeze mnie gromadki Brajanków 500+. Lata oglądania pisowskiego przemysłu pogardy, ochoczo podchwytywanego przez fanów dobrej zmiany, skutecznie wybiły mi z głowy patriotyzm i więź z tzw. "rodakami". Skoro i tak jestem "antypolskim zdrajcą i targowicą na niemieckim pasku", to po co się męczyć i na siłę wyciągać "rodaków" z ruskiego mira? Nie można nikogo zmusić do życia w wolnym kraju, skoro więc Suweren życzy sobie rusko-węgierską autokratyczną oligarchię, to Suweren będzie ją miał. Powodzenia! ( ͡ ͜ʖ ͡)

Uprzedzając: nie mam zamiaru uczestniczyć w pierdyliardowej dyskusji pt. "a co ci ten pis zrobił, he?". Wszystkie argumenty zostały podane już tysiąckrotnie, więc - jak mawiał prorok Stonogiasz - szkoda strzępić ryja.

#neuropa #4konserwy #dobrazmiana #polityka
  • 6
@czynastolatek: może, ale tego nie zrobi. Raz: zważ kto orzeka o ważności. Dwa: nie słychać o żadnych fałszerstwach, sam też nie uważam by wybory były sfałszowane, a niewykonanie wyroku przez TVP to chyba za mało.

Nawet jeśli unieważni i nawet jeśli w kolejnych PiS jednak przegra: po prostu trzy stówki wpłyną na konto drugiej OPP, tym razem wskazanej przeze mnie. Nie będę cierpiał z tego powodu :)
@eclypse: nie mogłem. W zakładzie przegrałem 300 zł, a nie prawo do krytyki władz.

Mogłem pisać o demolce sądownictwa, wyniesieniu na piedestał rozmaitych brunatnych, polityce zagranicznej izolującej nas krok po kroku od lokalnych partnerów, podwyżkach podatków, ograniczaniu prawa do pokojowego protestu, pisowskim przemyśle pogardy, zapaści w służbie zdrowia i armii, szczuciu na kolejne protestujące grupy społeczne, zgwałceniu rządów prawa, seryjnych aferach, oligarchizacji itp. itd. - lista grzechów jest długa. Napisałem o
@oenir: o matko zapomnialem o tym, a nie logowalem sie ostatnio za czesto. Wsparlem Cie czynem glosujac na Konfederacje, ale niestety sie nie udalo. Wieczorem jak bede mial chwile to cos wybiore.