Wpis z mikrobloga

#okulary #optyk #soczewki

przymierzam się do kupna nowych okularów i mam kilka pytań do fachowców. W prawdzie to moje drugie okulary, ale za pierwszym razem zaufałem w doborze VE i nie za specjalnie wgłębiałem się w to co kupuje :P

Podpowiedzcie mi proszę w kilku kwestiach:

1. jak dobrać odpowiednie soczewki zakładając, że:
- badania z zeszłego roku stwierdziły małą wadę w prawym oku (+0,5) i astygmatyzm (P: cylinder -1,75; oś 75. L: cylinder -0,5, oś 80)
- w okularach chodzę cały dzień,
- ok 10h dziennie spędzam przy kompie
- jeżdżę sporo samochodem

3. w Muskacie wkładają np. Essilor Orma 1.5 HSC (Orma Trio?), czy one będą spoko dla mnie czy rozglądać się za droższymi? (np. Orma Crizal Sapphire, Hoya HVL)
2. czy kupowanie szkiel korekcyjnych przez net jest bezpieczne
3. czy mieliście doświadczenia ze sklepami optyline i eyewear24
4. bede wdzieczny za namiary na dobrego optometryste z Warszawy

Z góry dzięki za pomoc
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GloomySunday: miałem nadzieje na Twoja odpowiedz :) Wasz poradnik czytałem, natomiast kwestia soczewek to temat tak obszerny, ze im więcej czytam tym mniej wiem. Filtr światła niebieskiego nie wchodzi w grę bo musza to być okulary uniwersalne, nie tylko do pracy przy komputerze, poza tym mam zainstalowanego f.luxa i jest on zadowalającym półśrodkiem. Wydaje mi się że HOYA HVL będą spoko, ale być może znasz inne, którymi warto się zainteresować?
  • Odpowiedz
@plone: jeśli nie z filtrem światła niebieskiego to najlepiej najbardziej zaawansowana, wielowarstwowa powłoka do uniwersalnego użytkowania, czyli LongLife Hoya lub Ideal Max UV (bez Blue) JZO.
  • Odpowiedz
@GloomySunday: jednak jeszcze nie do końca rozwiane :)
Byłem na badaniach i dostałem nową receptę:

Dal:
OP (sfera +1, cylinder -1,75, Oś 77, PD 33,5)
OL (sfera 0, cylinder -0,5, Oś 90,
  • Odpowiedz
@plone: Jeśli chcesz zamówić je przez internet to przede wszystkim konstrukcja Hilux (nie wymaga dodatkowych parametrów, które są trudne lub niemożliwe do uzyskania przez internet) i indeks 1.5 powinien wystarczyć, chociaż to zależy też od typu oprawy oraz rozstawu źrenic.
  • Odpowiedz