Wpis z mikrobloga

@bartix133: Kup sobie na początek jakieś najpopularniejsze bez dodatków z internetu. Ja polecam eherbata.pl lub czajnikowy.pl
Na początek paczki po 50g np. sencha chińska, sencha japońska - od razu będziesz mógł określić który styl bardziej Ci odpowiada. Warto spróbować też innych kolorów czyli oolong ( niebieska ), pu-erh ( czerwona ), biała i najtańszej czyli czarnej ale właśnie sypanej np. jakiejś z Sri Lanki. Pamiętaj, że zielone, białe i niebieskie możesz
@bartix133: Generalnie musisz popróbować trochę herbat żeby wiedzieć co lubisz, zapytaj @eherbata_pl o jakieś dobre herbaty na początek. Z takich niewygórowancyh cenowo to mogę polecić z zielonych fajną koreańską zieloną, całkiem dobrą senchę i ewentualnie taką zieloną chińską, choć dla mnie jej główną zaletą jest cena. Z czarnych świetna japońska czarna, kenijska, chińska. A z oolongów to Jin Xuan, Dong Ding i Si Ji Chun
@bartix133: Darjeelingi bardzo smaczne herbaty. Yunnan, Ceylon też będziesz mógł sobie porównać który typ bardziej Ci odpowiada.
Zielone które podał @ranunculus to super opcje. Sejak moja ulubiona herbata, japońska sencha fajna cena, a ta chińska zielona za tą cenę to jest złoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)