Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 243)
Dziś pod tagiem #zlotaeravhs pojawi się pierwszy pełnometrażowy film (który do dziś jest dziełem kultowym i jednym z najlepszych thrillerów "kina drogi") wyreżyserowany przez zaledwie 25-letniego Stevena Spielberga...

" Pojedynek na szosie " (Duel, 1971)

Handlowiec David Mann jedzie samochodem na spotkanie służbowe. Na odludnej szosie biegnącej przez pustynne tereny Nevady wyprzedza starą, zardzewiałą ciężarówkę-cysternę.

Chwilę później jej kierowca wyprzedza Manna. Zaskoczony biznesmen ponownie omija nieśpiesznie poruszający się samochód... Wkrótce okazuje się jednak, że niewidoczny kierowca znanej mu już ciężarówki uwziął się na niego. Z jakiegoś sobie tylko znanego powodu postanowił zapolować na Davida, zamieniając zwykłą podróż w starcie na śmierć i życie...


Zwiastun.

Strona Filmweb.

Film on-line, 1080p, lektor, cda.
[LINK]

Spielberg nakręcił tak ponadczasowym film w zaledwie 12 dni, a mimo to prawie pół wieku później historia nadal trzyma w napięciu. Bezwzględnie warto obejrzeć - #polecam.

Film doczekał się remaku ("Horror na szosie"), ale gdy orginał jest wart nawet 7-8/10, to podróbka może dostać 2/10, i to tylko za czerwonego Mustanga, niestety z blondynką za kierownicą (logika filmu 0,0/10) Zwiastun//Filmweb//on-line.

Poprzedni wpis ⇨ moto-horror "Samochód".
Który swoją drogą też doczekał się raczej słabego remaku, a raczej sequela, gdzie jakaś cyberpunkowa blondyna z miotaczem ognia przy nadgarstku walczy z "samochodem"...
Parę fotek z niego wrzuciłem kiedyś na IMDb. https://www.imdb.com/title/tt9382596/mediaindex?ref_=m_tt_pv_mi_sm

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wpisy o 241 prezentowanych dotąd filmach, jak i te które dopiero się pojawią...

A ich wszystkie okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#spielberg #samochody #ogladajzwykopem #klasyka #ciezarowki

Montago - (Wpis nr 243)
Dziś pod tagiem #zlotaeravhs pojawi się pierwszy pełnometraż...

źródło: comment_5j88FG3rwuf72s37WAGwgxNGyjKKFks7.jpg

Pobierz
  • 5