Wpis z mikrobloga

Dramat #banggood
Zakupiony Mi9t 17.09. Okazało się, że nie mają jednak ich w magazynie więc oczekiwanie na dostawe od ich importera DO NICH trwało 2 tygodnie. 1 października mail o pomyślnej wysyłce. Święto w chinach.. 6 października status o wyruszeniu paczki. Nie zmienił się on do dziś, jest ciągle "pre advised" więc nawet nie doszła do Holandii by ją przejął #postnl a gdzie dopiero do Polski. Szlag może trafić. Kupowane telefony od 5 lat z chin co roku przychodziły po 2 tygodniach max i takie jaja teraz (ʘʘ). Może dlatego że zawsze gearbest a teraz spróbowałem banggood..
#zakupyzchin #alipaczka
blrr - Dramat #banggood 
Zakupiony Mi9t 17.09. Okazało się, że nie mają jednak ich w...

źródło: comment_H0EAlHqSxHWrgHKE8RIPgeZtF4zHxsXz.jpg

Pobierz
  • 36
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blrr: odważny ruch. Ja mam odwrotnie. Raz kupiłem, niestety miał wadę. Odesłałem. Koszty wysyłki, cło, którego nie odzyskałem, koszty przewalutowania. No i niepełna kwota zwrotu (oddali za sam telefon ale za etui, szkło x2 już nie). Telefon kosztował 650zl straciłem na tym 1,5mies nerwów i 250zl.
@blrr: To słuchaj tego. Kupiłem Mi9T 08.09.2019 (wysyłka miała nastapić w ciągu 24h). Po 15 dniach wyjaśniania cały czas nie mieli telefonu na stoku (czarny, 6/64). 16 dnia zdecydowałem się zmienić kolor na flame red bo był na stoku.
25.09 wysyłka GLSem, dzisiaj telefon w doręczeniu.
Te paczki z banggood chyba niosą w zębach z buta..
@blunch @ZalozKontoNaWykopEl mogę was prosić o numery śledzenia? Chciałbym sobie porównać z moim. Z góry dziękuję!
@Top-malina: ubezpieczenie od vatu niby kupiłem. A w polsce nie biore bo nie nawidze na telefon wydawać więcej niż jest on warty, a z doświadczenia nie miałem problemów z wysyłką telefonów z chin nigdy
@blrr: Tylko ja brałem Priority Direct Mail, a to nie jest obsługiwane przez NLPost tylko przez GLS.

Plus taki, że masz 99% pewność na brak Vatu. No i wychodzi na to, że pewniejsza i szybsza dostawa.

Tracking gls: 612337036448
@blunch: ja miałem do wyboru Priority Air Mail (to wziąłem) oraz EU Priority jakoś tak, w kazdym razie coś z "EU". Tego nie brałem bo wyczytałem na necie że długo idzie i jakieś problemy. No ale..
@blrr: daj znac Mirku proszę jakby u Ciebie sie cos ruszylo albo jakbys sie do nich odzywał, bo u mnie niestety to samo, zamówiłem Mi 9T Pro 19.09, 21.09 miałem status shipped, od 25.09 na alipaczce status "Przesyłka została nadana z Chin do kraju tranzytowego (NL/UK)", EU Priority Line na Banggood, przesyłka LX...NL

tu też podobny problem: https://www.wykop.pl/wpis/44505167/kurla-mirki-zamowilem-25-09-mi9-128gb-przesylka-pd/
mundo - @blrr: daj znac Mirku proszę jakby u Ciebie sie cos ruszylo albo jakbys sie d...

źródło: comment_2BUSVrKH8TTX6el5cvx8PxgyaexUJ0oa.jpg

Pobierz
@mundo: no to skoro Ty zamawiając później, miałeś 25.09 pre-advised to nie dobra wiadomość bo jeszcze dłużej będę czekał z racji że u mnie status pre-advised dopiero 06.10. Ja pierdziele, ostatni raz Banggood.
@mundo @dvin_2 @ZalozKontoNaWykopEl Spamuje do BG codziennie na Messenger. Dziś coś się poprawiło bo powiedzieli, że faktycznie u mnie status nie zaktualizował się od dawna i skontaktują się z zespołem który się tym zajmuje. Mam dostać email w ciągu 24h ze statusem gdzie znajduje się w tej chwili paczka. A jeśli chodzi o zamówienie.. To typowo "it takes 6-14 business days to deliver the order" ( ͡° ͜ʖ ͡°