Wpis z mikrobloga

@tellet: no patrz, dlatego broń w miejscu publicznym nosi się w miarę możliwości niewidoczną dla osób postronnych. Tyle się nachodziłem z klamką za paskiem, a nikt mnie jeszcze znikąd nie usunął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tellet: może się stosował. Rozporządzenie mówi o noszeniu broni w sposób w miarę niewidoczny dla otoczenia. Nie ma paragrafu na to, że ci się koszula odwinie. A jak do tego dorzucimy jakąś tępą dzidę robiącą zamieszanie...
  • Odpowiedz
Art. 46. Zabroniony jest wstęp do lokalu wyborczego osobom uzbrojonym.


@Tropek: Czyli wychodzi na błąd posiadacza broni. Przyznam, że pomimo posiadania od kilku lat pozwolenia i znajomości różnych miejsc w przepisach o tym paragrafie nie wiedziałem. Z drugiej strony świadczy to też o bałaganie w przepisach, bo posiadacz broni zwykle zagląda do Ustawy o Broni i Amunicji i stosownych rozporządzeń. Skąd miałby wiedzieć, że należy jeszcze zaglądnąć do Kodeksu Wyborczego?
  • Odpowiedz
@tellet Podejrzewam że jest to złamanie prawa wyborczego. Mimo tego że jestem za tym aby ktoś legalnie posiadający broń nosił ja wedle uznania kiedy i gdzie chce ( w granicach prawa), tak podczas pełnienia funkcji członka komisji mógł sobie darować. To jest miejsce , które z zasady ma być neutralne i gwarantować swobodę oddania głosu. Dla ludzi którzy nie mają obycia z bronią i nie są przyzwyczajeni do jej widoku to
  • Odpowiedz
@AloneShooter: @RobertKowalski:
Dzisiaj mieliśmy zawody (o i zająłem 3-cie miejsce, możecie już zacząć klaskać...)
i akurat przypomniałem Kolegom, że jednak najpierw do domu schować zabawki, a później dopiero na wybory. Bo akurat parę dni temu rozmyślałem i też nie mogłem znaleźć, ale kolega w końcu znalazł ten przepis odnośnie "uzbrojenia". Chociaż definicji osoby "uzbrojonej" nie ma, to nie ryzykowałbym.

  • Odpowiedz
Mój kolega ( ͡° ͜ʖ ͡°) też nie wiedział o tym przepisie mimo kilku lat posiadania pozwolenia i poszedł głosować z klamką :) Wcześniej w sobotę ten sam kolega odbierał kogoś na lotnisku i w sumie teraz się zastanawia czy nie zajrzeć do prawa lotniczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz