Wpis z mikrobloga

  • 253
#wybory
Strasznie, strasznie jest mi wstyd, kiedy widzę w gorących wpisy o ludziach starszych, którzy wybierają NAM władzę. O masach z kościoła, które idą do komisji (jak śmią, na pewno ksiądz im kazał! wcale nie jest tak, że w niedzielę wszystko załatwiamy jedno po drugim, żeby popołudnie spędzić z rodziną).
Czy to moje pokolenie na prawdę ma nierówno pod kopułą? Czy to agitacja obecnych 30-40 latków, którzy nienawidzą tego wszystkiego za czasy w jakich się wychowywali? Nie wiem sam, ale po ludzku jest mi przykro. Moi dziadkowie już nie żyją (i to z obu stron), ale gdyby żyli to niezależnie od ich poglądów szli by dzisiaj ze mną i z rodzicami oddać SWÓJ głos. Bo każdy Polak ma prawo decydować o Polsce. A takie próby ograniczania czyjegoś prawa strasznie mnie denerwują.
To samo z emigrantami - to sprawa tych ludzi. Skoro nasze prawodawstwo umożliwia im oddawanie głosu, zachęca ich do tego (i to od dawna) to znaczy, że większość tego chce.
Nie pozdrawiam, bo plusując ten szit w gorące, zepsuliście mi humor wykopki :|
  • 77
  • Odpowiedz
  • 161
@Bordomir mi też. Banda egoistow przekonana o swojej wyższości, pełna uprzedzeń i wiedząca wszystko o świecie. Jednocześnie prawie każdy nic nie osiągnął w swoim zyciu i wini za to wszystkich oprócz siebie.
  • Odpowiedz
  • 3
@greenbong chyba jest tak jak mówisz. Przekonanie o swojej nieomylności połączone z rodzicami, którzy mówią, że mieli ciężko więc ich dzieciom się należy. Później takie dziecko myśli, że mu się do końca wszystko należy. Mnie uczono, że najważniejsze w życiu to nie krzywdzić innych, a potem starać się być szczęśliwym. Oni sprawiają wrażenie jakby wyznawali zasadę być szczęśliwym, nawet kosztem innych. Ale może dlatego bywa mi tak ciężko (:
  • Odpowiedz
  • 1
@Old_gamer1988 nie chciałbym tego łączyć z prawicą i lewicą, choć to z oczywistych względów rzuca się w oczy (tradycyjnie starsze pokolenie mniej skłonne do zmian etc.). Po prostu zastanawiam się, czy strasze pokolenie po prostu w pewnym momencie nie przegrało trudu wychowania kolejnego. Przegrało z mass mediami, żeby była jasność.
  • Odpowiedz
Mój dziadek też szedł do kościoła, potem na wybory i nie głosował na wiadomo kogo. Jeśli ktoś myśli, że tylko starsi ludzie głosują na wiadomo kogo, to znaczy, że ma małe pojęcie o świecie. Straszą emerytami, debile.
  • Odpowiedz
@zakaz_palenia: nikt nie mowi ze wszyscy starzy ludzie glosuja na partie towarzyszy. Kazdy zwyczajnie widzi jakie starsi ludzie maja podejscie w ogromnej ilosci dlatego obrywa sie wszystkim.

Jak na ulicy spotkasz 10 chamow w taksowkach to tez bedziesz psioczyl na taksowkarzy ogolem. Psychologia ¯_(ツ)_/¯

@Bordomir: mowiac ze ludzie gadaja to czy tamto. Zwyczajnie zignoruj jak Cie to tak szturcha. Tez sie nie zgadzam z wiekszoscia wykopkow w wielu
  • Odpowiedz
@Bordomir: ludzie na starość głupieją to jedno a drugie to, że ich głos jest składową przekupstwa w postaci 13 emerytury i prania mózgów przez telewizję. Nie mówię, że głos oddany przez emerytów jest zły, tylko ustrój który pozwala na wygranie wyborów przy ich pomocy jest idiotyczny
  • Odpowiedz
@Bordomir: niestety w naszym narodzie tkwi jeszcze bardzo silna mentalność niewolnicza. Frekwencja będzie śmiesznie niska dopóki ludzie nie uświadomią sobie że głosują tylko i wyłącznie dla własnego dobra i że to jest poniekąd luksus. Myślę że gdyby któraś partia pobawiła się w dyktaturę przez jakieś 5 lat ludzie szybko by zrozumieli jak ważny obowiązek obywatelski ignorowali i przy następnych wyborach nikogo by nie trzeba było przekonywać czy zachęcać do głosowania.
  • Odpowiedz
  • 5
@gwiezdny_wodnik
Po pierwsze - żeby zgłupieć to trzeba być mądrym. Dla mnie Ty już jesteś na niższym poziomie niż Ci starzy ludzie, a mimo to nie jestem za odebraniem Ci prawa głosu.
Po drugie - nie wiesz jaki jest ich głos, ani z czego on wynika. Ciekaw jestem jak Ty będziesz głosował mając 75 lat. Albo 65. Na tych, którzy powiedzą, że jednak masz pracować 10 lat dłużej, czy na tych,
  • Odpowiedz
  • 1
@Hyperlast myślę, że to nie Polacy są źli, tylko komuna bardzo dużo namieszała. W Polsce jest przeświadczenie, że jak ktoś idzie do polityki to jest cwaniakiem, oszustem i chce lekko żyć. W związku z tym porządni ludzie zostają inżynierami, nauczycielami, lekarzami czy brukarzami. Żaden uczciwy człowiek nie idzie do polityki i wszyscy na tym tracimy.

Ludzie spuszczają się nad latarnikiem wyborczym ( który jest beznadziejnie wykonany, mniejsza) a zapominają o tym,
  • Odpowiedz
a zapominają o tym, że przez ostatnich 25 lat na palcach jednej ręki można zliczyć spełnione obietnice wyborcze


@Bordomir: nie zapominaja. Roznica jest w tym ze praktycznie od 30 lat pierwszy raz jest alternatywa. Od czasu jak zaczalem byc swiadomy jako maly bachor widzialem w tv te same ryje i nie rozumialem (dalej nie rozumiem) dlaczego sie nie zmieniaja co wybory ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Sam_w_domu Tobie się wydaje, że ona jest. Komuś innemu wydaje się, że jest gorsza. Jeszcze komuś innemu pasuje to w jakim kierunku idziemy. Nie rozumiesz, bo nie bierzesz pod uwagę, że ktoś może wyznawać inne wartości, komuś może zależeć na czym innym itd. itp. A to wszystko bierze się stąd, że każdy ma inne doświadczenia życiowe, był inaczej wychowany i inaczej patrzy na świat.
  • Odpowiedz
@Bordomir: owszem ale jak sam pisales

tradycyjnie starsze pokolenie mniej skłonne do zmian

W wiekszosci nawet nie wiedza ze zmiana moze byc dobra i ze jest wybor bo jak sam widzisz po aferach z tego tygodnia z tvp sie nie maja prawa dowiedziec. Dobrze wiem jak dzialala moja babcia. Jak z nia pogadalem na temat polityki albo czegokolwiek innego to sie dziwila ze w TV nie mowili.
  • Odpowiedz