Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@tabarok: i bardzo dobrze, kotu nie daje się suchej karmy


@elsaha jak były wprowadzane nowe karmy? Kitekat to bardzo słaba karma - kot to bezwzględny mięsożerca, a w tej karmie jest bardzo dużo zboża, którego nie powinno być w karmie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Alex_mski: to, że z terrorystami się nie negocjuję ( )
A tak serio, jakie karmy próbowałeś? Poza tym jest zawsze barf, który wychodzi nawet taniej niż dobre puszki. Suche karmy bardzo źle wpływają na układ moczowy kota. Większość suchych karm, to fastfood, od którego uzależnia się zwierzę i nic dziwnego, że później nie chcę jeść dobrej karmy
  • Odpowiedz
Poza tym jest zawsze barf, który wychodzi nawet taniej niż dobre puszki.


@Green81: i jest odradzany przez większość stowarzyszeń weterynaryjnych xD tl;dr - ryzyko związane z różnymi bakteriami, dodatkami i pasożytami w mięsie jest większe niż ewentualne korzyści związane z jedzeniem surowego mięsa. Poza tym taką dietę też trzeba zbilansować - kot na wolności je sporo owadów, nie tylko mięso ale również część organów wewnętrznych ptaków czy myszy itd. Większość ludzi
  • Odpowiedz
Moj kot naszczal do pudelka z klockami syna. Pomylily mu sie kuwety. Teraz klocki sa zawsze zamykane, a po 2 m-cach wciaz czuc od nich lekki zapach domestosu...
  • Odpowiedz
  • 2
@geuze czemu piszesz o moim kocie xd u mnie wszystkie polecane mokre karmy to było powąchanie i "zakopanie" łapką. Mogłem mu nic nie dawac innego 2 dni a i tak nie ruszył. Skończyło się na sheebie i suchej taste of the wild
  • Odpowiedz
@Green81: mój kot je royal canin veterinary w wersji urinary (zalecenie weta, bez tego ciagle problemy z pęcherzem) zarówno suche, jak i mokre. próbowałam mu zmienić karmę mokra na lepsza jakościowo, ale to #!$%@? terrorysta, nie da się z nim wygrać ¯_(ツ)_/¯ próbowałam mieszać ze stara, dodawać trochę smalcu (ktoś gdzieś polecał), nawet dawałam mu tylko to mokre bez suchego - nie ma takiej opcji, #!$%@? woli nie jeść niż jeść
  • Odpowiedz