Wpis z mikrobloga

@myzael mi smaka na viki3 zrobił, to lecę kampanię Prusami na modzie HFM. Jestem właśnie po Wielkiej Wojnie. Poszło o jeszcze lepszą pierdołę - spór pomiędzy Holandią (moja strefa wpływów), a Hiszpanię (Francuska) o jakieś zadupie na Pacyfiku zamieszkaną przez kilku dzikusów xD

No i wybucha kryzys. Mamy skład.

GER, HOL, KUK vs FRA, SPA, RUS

93 temperatury, zaraz wojna się odpali, Włochy niezdecydowane. To wziąłem je przekupiłem za Korsykę i dołączyły do mnie.

Wojna trwała 4 lata. Rezultat:

Rosja:

-Rosja wypłaca odszkodowania, na 10 lat zbrojenia i ilość żołnierzy w aktywnej służbie.
Bałtyckie Gubernie zostają przeksztalcone w Zjednoczone Księstwo Bałtyckie z Hohenzollernem, które to zostają protektoratem Cesarstwa Niemieckiego, wspólne cła bla bla.
-Powstaje Królestwo Polskie, które cieszy się sporą autonomią, jest to strefa wpływów A-W.
-Besarabia zostaje przekazana A-W (tu przycheatowałem, oddałem Rumunii i wepchnąłem w strefę wpływów A-W), tak samo kodem wrzuciłem Serbię, Czarnogórę, Bułgarię (Grecja była angielska) do strefy wpływów A-W, co symbolizuje wycofanie się Rosji z rywalizacji z Wiedniem na Bałkanach

Francja
-Francja wypłaca odszkodowania, na 10 lat zbrojenia i ilość żołnierzy w aktywnej służbie.
-Maroko zostaje niemiecką kolonią.
-Tunezja zostaje włoskim protektoratem
-Francja ceduje Korsykę, Nicę i Alpy Sabaudzkie na rzecz Włoch.
-Gujana Francuska zostaje przekazana Holandii
-Port Pondicherry zostaje przekazane na rzecz Niemiec

Hiszpania:
-Maroko francuskie z portami Ceuta i Melila zostaje przekazana Włochom
-Gwinea Hiszpańska przypada Holandii
-Hiszpańska Afryka Zachodnia wraz z Gwzostaje przekazana Amsterdamowi
-Portoryko przechodzi w Holenderskie posiadanie
-Gwinea Hiszpańska zostaje holenderskim protektoratem
-Kuba zostaje wyzwolona (dałem tu kodem strefę wpływów USA)
-Filipiny przechodzą na rzecz Berlina

Ogólnie strasznie się jaram moim Deutsche Ostasien.

No i ogólnie praktycznie od początku jestem #!$%@?ą pijawką, przyssaną do Chin. Jak tylko rozjem minie to #!$%@? ekspedycję karną do Pekinu, morduje setki tysięcy Chińczyków z widłami i tadam. Port traktatowy i miliony monet.
Min. dlatego, że Qing było tak przeorane to przegrali z Taipingami* (Mam 6 portów traktatowych, w którym sprzedaje Opium i inne narkotyki populacji Chin XD )

https://en.wikipedia.org/wiki/Taiping_Heavenly_Kingdom

Właściwie to nie wiem co zrobić dalej. Chyba rozłożę Imperium Brytyjskie i zrobię Pax Germanica.

#victoria2
Pobierz
źródło: comment_b4iGa6sXC00JvZ0fyiu71lkIbmnWcggt.jpg
  • 4
@hehenuanek: Habsburgów to ja właśnie bronię przed niedawnym sojusznikiem xD. Brytolom właśnie się licznik przekręcił. xDD +108 do War Score XDD 640 ludzi w piach w jednej bitwie, Verdun (czy tam Cambridge) jak się patrzy.

GER+HAB vs ENG+ITA. Idzie o wszystko po "dismantle empire". Nadrzędnym celem jest zniszczenie brytyjskiej gospodarki.

Ze mną konkurować po tym bedzie tylko USA, ale z racji swojego+brytyjskiego Imperium Kolonialnego dojebię takie cła, że Jankesi będą same
Pobierz
źródło: comment_lbhweADgGbIKvijgPYvTHw5LsC9cAa5I.jpg