Wpis z mikrobloga

Zapowiadane #pokazpiec
Jest to mój ponad 20 letni piec centralny do ogrzewania pomieszczeń i wody na węgiel i drewno.

Wyposażony jest nawet w dmuchawę do rozpalania i podtrzymywania ognia więc luksus. Zazwyczaj trzeba do niego dokładać co 4 godziny by temperatura była w sam raz ale przy dołożeniu dobrej ilości węgla i ustawieniu temperatury na dmuchawie może trzymać nawet 10 GODZIN w nocy
@Mescuda @Riczler @Jerry664

#przegryw
źródło: comment_XWpL2a4NQ5O0HGZIg3mdMtQK5ug2i09i.jpg
  • 22
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@scotieb: ja mieszkam w poniemieckiej chacie xD duża bo duża, ale zimą w wojewódzkim nawet nie muszę włączać kaloryferów, a tu bez grzania nie ujedziesz, tak słabo ocieplone. Schyłek września i noc bez palenia już nie pozwala zasnąć tak zimno
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@scotieb: u mnie ciekawa historia właśnie, bo Niemcy którzy zostali wypędzeni odnaleźli to miejsce i zaprzyjaźnili się z moimi dziadkami. Wysyłali pieniądze, paczki z jedzeniem i ciuchami, jakieś zezwolenia gwarantowane na wjazd do raichu za czasów komuny, gdzie coś takiego było niemal nieosiągalne. Profit za profitem xD
@scotieb: To jest mój czteroletni piec piątej klasy centralnego ogrzewania oraz generowania ciepłej wody na biomasę. Nie trzeba do niego dokładać częściej niż raz na 2 tygodnie, gdyż sam sobie reguluje podawanie paliwa, powietrza i analizuje skład spalin za pomocą sondy lambda. Czyści się go raz na miesiąc gdyż spala prawie całkowicie paliwo i popiołu jest trzy szufelki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_kYJXevnQWVyNYFncvC1BXsxye20fWV5C.jpg