Wpis z mikrobloga

Hej mirki, kupiłem kilka dni temu skuter 50, Kymco Agility 4t i zobaczyłem że powinienem wymienić olej i na Chiny nie mogę odkręcić korka spustowego od oleju.
Próbowałem normalnie kluczem 17, to tylko główkę śruby obtarłem, potem wziąłem to taką nasadką od grzechotki też 17 i wkrętarką i też nie idzie, w końcu wziąłem wiertarkę udarową 500W na odkręcanie to mi się odkręca ta główka od tej wiertarki, bo akurat ma gwint w tą stronę jak się odkręca :/

No, ale na YT wyczytałem, że jest podobno inna jeszcze śruba od oleju gdzieś po drugiej stronie silnika , którą można odkręcić bez filtra i wtedy też spłynie olej, tylko nie wiem która to śruba, bo nie znalazłem w internecie jej zdjęć, a nie chce przypadkowo zacząć rozkręcać silnika od spodu odkręcając losowe śruby xd

Dałem w komentarzu zdjęcie takiej drugiej śruby i ktoś wie czy ona też jest od oleju?

#skuter #kymco #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
@FIGUS97: z tą drugą to nie pomogę bo o skuterach mam blade pojęcie (pod tym korkiem masz pewnie "filtr" oleju - taką siateczkę, warto jednak byłoby to oczyścić), ale jeśli chodzi o takie śruby to musisz zadziałać udarem - tylko nie płaskim kluczem bo jak zauważyłeś, tylko ją obrobisz. Albo klucz oczkowy który ciasno siądzie, albo nasadka (dobij żeby doszła do końca) + pokrętka/grzechotka, napiąć i uderzać w klucz młotkiem.
  • Odpowiedz
@FIGUS97: po pierwsze kup nowy korek spustowy.
Po drugie weź młotek i jakiś pręt (ale nie punktak ani przecinak) i pukaj po tej śrubie dookoła i w sam łepek.
Po trzecie nabij na ten korek nasadkę 16 (tylko sześciokąt!) i wtedy odkręcaj ale nie grzechotką tylko zwykłym kluczem 1/2, możesz nacisnąć na niego i uderzyć młotkiem w kierunku obrotu, z takim udarem musi puścić.
  • Odpowiedz