Wpis z mikrobloga

oki, adb już mam, debugowanie USB włączone, komóra zautoryzowana, dostęp przez linię komend działa.
Mogę sobie przeglądać drzewo katalogów (pwd, cd, ls, itp.)

po wydaniu komendy fastbot device mam jedynie < waiting for any device >
Może tak być, że nie S4 nie wspiera tego fastboota?
@ryszarch @johnnyMetalowy @Filo301

Jeszcze raz wielkie dzięki za szybką odpowiedź wtedy gdy jeszcze miałem zapał by się tym zająć.

Siłą rozpędu przez ostatnie dni po kilka godzin wertowałem internety i uczyłem się sprawdzając jednocześnie wiedzę w praktyce (trochę metodą prób i błędów). Cel osiągnięty.
Zanim wgrałem jakiegokolwiek roma musiałem jednak zrootować urządzanie.
Zrobiłem to z pomocą paczki: CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.zip (wgrane Odinem 3)
Potem poszło z górki. Rom "lineage-16.0-20190926-UNOFFICIAL-jfltexx.zip" na kartę SD, dodatkowo OpenGapps,
@Filo301: może jeszcze ogarnę fastboota, ale przed zmianą roma wogóle nie chciał działać, nie rozpoznawał mi urządzenia co jest dosyć dziwne bo adb z tej samej paczki działało i pozawalało nawet na komendę push.

Tak jak pisałem wcześniej polecenie "fastboot devices" nie zwracało mi żadnego ID urządzenia.

Może nie umiem go używać :/ czegoś nie doczytałem pewnie.

Odin 3 - wykrywa
adb - wykrywa
fastboot - nie wykrywa :(
Mam nadzieję, że na LG G3 przetrenuję fastboota. Ta komóra ma simlocka na OrangePL. Czy zmieniając ROM jest szansa, że ją odblokuję, czy to gdzieś tam w scalakach siedzi i do operatora muszę uderzyć z prośbą?