Wpis z mikrobloga

Czemu tyle ludzi chce c++ używać do rzeczy? Jeszcze jak mają do wyboru c, to zamiast tylko sobie strzelić w stopę, to jednak idą w c++, czyli praktycznie wybuchają sobie nogę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 7
@unluckysoap: ja lubie c++ tak, ze jak mialem do zrobienia cos co maa nawet biblioteke w Javacriptcie ktorego nienawidze i zoutdateowana biblioteke w C++ z przed paru lat, ktora ledwo dziala, to wybralem C++, naprawilem biblioteke, wrzucilem requesta ze zmianami i dopiero wtedy sie zabralem za projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Defined: przy wprowadzeniu stwierdzili, że c, c++ albo python będzie śmigał do mcu, więc byle któreś ogarniać, a koniec końców i tak mamy jechać na c++ ( ͡° ʖ̯ ͡°) plus jeszcze mam się nauczyć używać openScad i też mi coś mówiono o c++, ale mam nadzieję, że jednak można to obejść, może jakieś inne opcje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@kaitek666: z
@unluckysoap: to moj taki mokry fetysz. nie zrozumiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
polimorfizm, dziedziczenie, obiekty, overloadowanie funkcji i operatorow.. ogolnie lepiej czuje sie w C++ niz np w C#. kod z new czy delete jest przejrzysty, z reszta pisanie w c++ uczy dbania o, np, mechanizmy bledow czy umiejetne rozporzadzanie pamiecia przez co malo, ze programujesz lepiej (bo wiesz, co faktycznie robia polecenia), program moze byc bardziej
@kaitek666: no niebardzo rozumiem, prawda, chociaż pewnie po części są to wyuczone uprzedzenia u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale to wszystko brzmi jak chaos i dużo rzeczy i jakby co chwilę c++ miało na ciebie krzyczeć, że coś zrobiłeś źle, mimo że powinno być poprawnie, ale jednak nie tak, jak c++ chce ( ͡° ʖ̯ ͡°)