Wpis z mikrobloga

Przestrzegam przed korzystaniem z usług #bitbay. To nie jest poważna firma. - Dlaczego tak sądzę?:
W momencie, gdy potrzebowałem kupić krypto, przesłałem im 5k PLN. Pomimo wcześniejszej weryfikacji konta zablokowali mi pieniądze, żądając ponownej weryfikacji, której naturalnie się sprzeciwiłem i zażądałem zwrotu pieniędzy. Od tej pory kontakt z ich supportem się urwał (nie odpisywali na maile, poza automatycznymi zwrotkami z automatu o rejestracji kolejnych ticketów). Pieniądze odzyskałem dopiero dzisiaj, po 5 dniach a kwota jaką wpłaciłem, została pomniejszona o 4 zł kosztu przelewu zwrotnego, co traktuje jako kradzież. - Tyle warta jest ich wiarygodność jako poważnej firmy. Omijajcie z daleka.

Podejrzewam, że celowo mogą blokować w ten sposób pieniądze większej liczbie użytkowników, tworząc w ten sposób pewien margines bezpieczeństwa, przed załamaniem płynności - bo w żaden, inny sposób nie mogę sobie wytłumaczyć takiego podejścia do klienta.

#kryptowaluty #bitcoin
  • 20
@sheeple: nie zdążyłem edytować. Kwota którą pobrali jest za obsługę przelewu i jestem przekonany na 99% że tą opłatę pobiera igoria za przelew zwrotny a nie BB. Wystarczyło skorzystać z wpłaty na poczcie, przez długi czas były darmowe i w ciągu 5 minut jest kasa na BB
@blacktyg3r: @blacktyg3r: Nie jest to poważne ale w większości przypadków druga weryfikacja jest właśnie po wpłacie przelewem bankowym. Z ta igorią sa ciągle jakieś też jaja, to im rachunki wypowiadają to inne cuda. Miał BB zmienić operatora to woli współpracować z igorią i narażać użytkowników na dodatkowe weryfikacje i opóźnienia. Oczywiście zasłaniają się jakąś kolejną dyrektywą KYC. Wiadomo że jeżeli są takie przepisy to muszą się ich trzymać bo potem
@sheeple: Chcieliśmy też zwrócić uwagę, że wszystkie giełdy, które obsługują waluty FIAT, są zobowiązane do realizacji procesu KYC działając zgodnie z V dyrektywą AML.
Dzięki temu będziemy mogli wprowadzać nowe, szybsze metody wypłat i wpłat, pracować nad kartami dla użytkowników czy rozwijać nowe produkty, takie jak dźwignia.
Zapewniamy, że po przejściu nowej weryfikacji nie będzie problemu z wpłatami, oraz wypłatami środków.

Ogólnie to wszędzie coraz wymyślniejsze te weryfikacje. Robiłem jakiegoś airdropa
za takie bóldupienie


@krabojad: Na szczęście puściłem to jako przelew testowy ale jak widzę - i tak za dużo. A teraz wyobraź sobie sytuację, że przelewasz im kilkaset tysięcy i stajesz się zakładnikiem takiej sytuacji. Przecież można zejść na zawał
Jakbyś potrzebował nadal kupić krypto, księgujemy przelewy praktycznie 24/7 do 30 minut, wystarczy napisać na chatcie. Jak wysyłając podasz złe dane z automatu zwracamy i nie pobieramy opłaty za zwrot. Weryfikacja w około minutę. Na chatcie dla 1000 ticketów czas do pierwszej akcji poniżej 5 minut. Sprawdź nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. Mamy jeszcze blika i przelewy natychmiastowe
@RoastieRoast: Wtedy pieniądze odzyskałem i usunąłem konto ale nie skorzystałbym z BitBay. Ostatnio promuje się tu bitclude.com i gdybym musiał to pewnie właśnie im bym zaufał, z tym jednak zastrzeżeniem, że tylko aby kupić / sprzedać BTC i zaraz potem wycofać środki BTC na prywatny portfel lub fiaty na własne konto w banku. Osobiście nie trade'uje więc nigdy nie zostawiam środków na podobnych giełdach. Przeżyłem już upadek MTGOX, Bitcurex i Bitmarket