Wpis z mikrobloga

Mirasy niedługo wybory ja się na polityce nie znam więc mam kilka pytań do wykopowych specjalistów politycznych, widziałem już wiele waszych opini a jak wiadomo jesteśmy elitą intelektualną internetu więc pewnie macie racje. Z tym że co użytkownik to opinia więc pytam.

Leje się tu masa hejtu na #pis czy to naprawde bardzo zły wybór i dlaczego? Czy ceny naprawdę poszły przez nich w góre, czy był to wynik suszy?

Wielu tu chwali #konfederacja czy ich plan jest naprawdę taki idealny i wogóle wykonalny?

O #kukiz i #psl słyszałem mieszane opinie, z jednej strony że korupcja z drugiej że dobra opcja. Jak z nimi jest?

#koalicjaobywatelska jakoś mnie nie przekonuje ale ponoć za ich panowania było lepiej niż teraz z pis. Tak było czy to ściema?

#polityka #wybory
  • 4
  • Odpowiedz
@K-S-: odnośnie #pis:
1) rozwalenie szkolnictwa - mam dwójkę dzieci w szkołach, mają zajęcia do 19-20 3 razy w tygodniu.
2) rozwalenie TVP - nie wiem czy oglądasz wiadomości ale codziennie wylewa się z nich rzyg propagandy.
3) wydłużenie się kolejek do lekarzy (!!!) od 2015 np. przenieśli na SORy opiekę nocną i świąteczną, przez to na SOR zaczeli umierać ludzie bo nagle jest dużo więcej chętnych
4) podmianka sędziów
  • Odpowiedz
@p_z_jedenastu: likwidacja patologii gimnazjalnej to najlepsze co mogło się przytrafić Twoim dzieciom. Przed reformą w niektórych szkołach też były zajęcia do późna. Model 8+4 jest znacznie lepszy niż 6+3+3. Czteroletnie liceum lepiej ukształtuje najlepszych uczniów niż trzyletnie. Dziecko uczy się 8 w tym samym otoczeniu i nie głupieje bo przerzucenie go w nowe miejsce i środowisku, w momencie gdy jest w najtrudniejszym wieku. Każdy rozumny człowiek wie, że gimnazjum to porażka
  • Odpowiedz
@K-S-: Moim zdaniem PiS jest najlepszą opcją dla tych co chcą silnej, sprawiedliwej Polski. Najlepiej jest mieć kogoś bliskiego, o kim wiesz, że Cię nie oszuka i jednocześnie wiesz, że się bardzo dobrze zna na polityce. Niestety jest to trudno ocenić komuś kto sam się zna na niej słabo. Polityka to teatr, w którym wszyscy się przedstawiają jako dobrzy, nawet ci źli, którzy przecież nie powiedzą, że mają Polskę i Polaków
  • Odpowiedz