Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #sieci #komputery #pc #miracast #wifi
Witam
Próbuję rzucać obraz z nowego lapka na TV. Ale idzie tylko 1080p/30hz. W niższych rozdzielczościach pokroju 900p pojawiają się opcje 60hz, ale i tak wygląda to jak kupa i laguje/tnie. TV wykluczyłem: po pierwsze ładnie przyjmuje obraz z xiaomi redmi note 4, jakość obrazu jak i ilość klatek/płynność bez porównania(TV jak i tel. po WIFI).
Już by ostatecznie wyeliminować TV, podłączyłem tego Samsunga gigabitowym kablem do routera, by zwolnić połowę pasma. Dalej 1080p/30hz, to musi być wina technologii miracast na lapku i jej super aktualnych sterowników z 2006 roku(googlowałem nie ma innej opcji, takie mają być). Lapek jest ten
https://support.hp.com/gb-en/document/c06058110 ma dwie karty graficzne, kartę sieciową bezprzewodową dwupasmową 2,4 i 5(wydaje mi się że na 2,4 chodzi odrobinę płynniej, co by się zgadzało z teorią antycznych windowsowych sterowników. Nie mogę przełączyć castowania z karty intel na Geforce, bo to się dzieje automatycznie, pewnie by nie pomogło, mogę ręcznie wybrać exe by szedł na geforce, ale miracast nie ma exe, zresztą tu chodzi o sieć a nie o grafikę.

Mam normalnie listę obsługiwanych trybów wyświetlania i powyżej 900p jest tylko 30hz. Zastanawiam się jak tu zdobyć inne sterowniki do Miracast, ewentualnie zmusić by poszło to innym protokołem, może jakiś 3rd party programik ze sklepu Windowsa? Skoro takie stare Xiaomi puszcza mi film 4k za pomocą jakiejś gówno-apki z milionem reklam, to znaczy że i w Windowsie musi coś być, tylko ja się nie znam, nie wiem jak zacząć googlować.
Dzięki:)
RabarbarDwurolexowy - #siecikomputerowe #sieci #komputery #pc #miracast #wifi 
Witam...

źródło: comment_2pUNoZVtGLRznvz0SFWf1Av3CBZRl5sh.jpg

Pobierz