Wpis z mikrobloga

Obejrzałem skrótowo debatę i jestem zawiedziony Bosakiem. Wydaje mi się, że kiedyś miał bardziej wyważone wypowiedzi, a teraz trochę brzmi jakby miał aluminiową czapkę na głowie - za dużo słów o "Okrągłym stole" i systemie. Szkoda też, że nie odpowiedział na pytanie o in-vitro i imigrantach. Dodatkowo zamiast odpowiadać o sądach to walnął fochem. Chyba jednak wolę jak Mentzen się wypowiada. Za grzeczny, mógłby być bardziej agresywny i bezpośredni, tak jak Zandberg. Nie widzę żadnej strategii w wypowiedziach polityków Konfederacji. Kogo oni chcą przyciągnąć? (Mówię to jako osoba, która da krzyżyk przy konfederacji)

Podobało mi się jak Zandberg pomiatał tym PiS'owym żołnierzykiem. Wytarł Nim podłogę.

A ten z PiS'u to przygłup jakich mało. Taki typowy wioskowy przygłup. Jak zamknę oczy i sobie wyobrażę PiSowca to właśnie widzę Horałę.
#debata #tvn #konfederacja #lewica
  • 16
@DodatnieUjemny

Szkoda też, że nie odpowiedział na pytanie o in-vitro

Odpowiedział, ale zamiast pisać głupoty na Wykopie, było trzeba słuchać.

za dużo słów o "Okrągłym stole" i systemie

Bardzo dobrze, że mówił, bo jego cała retoryka polegała na tym, że oni wprowadzają świeżość, nowe pomysły, więc nie są uwikłani w żadne afery.
@Volki Nie. Nie odpowiedzial. Powiedział: " Nie popieramy, aby in vitro było finansowane z kasy panstwa". To nie jest odpowiedź. Ale świeżość można inaczej podkreślić niż mówić o okrągłym stole, no szanujmy się. Brakowało "Husaria rzondzi". Tak mi się kojarzy taka retoryka i mam do tego prawo.

@Dundee01 Może masz rację, oby. Do mnie po prostu nie przemawia taki język i wydaje mi się, że do młodszych wyborców również.
@Volki: Dla mnie to jest unikanie tematu. To jest debata, a nie post na fb, aby mówić zdania proste. Ja na przykład chciałbym usłyszeć uzasadnienie, bo nie wiem czy to wynika z ich postawy gospodarczej, czy światopoglądowej.

Mam np. w rodzinie parę, która jest raczej skierowana na prawo, ale od kilku lat stara się o dziecko (tylko in-vitro im pomogło). Jak mam ich przekonać o głosowanie na Konfederacje jak najważniejszy dla
@DodatnieUjemny Łot? xD Gdyby było sprzeczne ideologicznie, to by zakazali, tak jak narkotyki RN.

Konfederacja daje 1000+, więc każdy może finansować sobie taki zabieg, a inni, którzy są przeciwni temu, nie muszą opłacać innym w podatkach
@Volki: Nie, jego zdanie nie było doprecyzowane. Na debacie nie chodzi o to, aby czytać słówka i łapać ich dokładne znaczenie. Ma być prosty przekaz. Odpowiedział po prostu na pytanie. "Czy popieracie Państwo finansowanie in-vitro z kasy Państwa?" - "Nie, nie popieramy".
Dalej nie rozumiesz, ja nie mówię nic o opinii Konfederacji nt. in-vitro. Ja mówię jak to zostało zakomunikowane.
Ja znam program konfederacji bardzo dobrze, wyborca nie musi - po
@DodatnieUjemny

Nie, jego zdanie nie było doprecyzowane

Było logiczne. To, że ty masz problemy, nie znaczy, że nie odpowiedział xD

Ja mówię jak to zostało zakomunikowane.

Mówisz co nie zrozumiałeś, a to nie to samo, bo pytanie brzmiało czy jest za finansowaniem a nie za wykonywaniem takich zabiegów.

bo wyglądasz mi na osobę, która by klaskała jakby Bosak tam nasrał i powiedział "hehe, jesteśmy antysystemowi

Oho, widzę, że jeszcze psycholog do tego.
@Volki: Założyłeś już foliową czapkę? Jesteś takim typowym kucem, który tak jak Korwin wczytuje protokół 4%. Weź się zakop gdzieś w piwnicy na czas wyborów, ok?

Nie, nie było logiczne. Nie ma żadnej implikacji, że "nie sponsorujemy in-vitro -> jej nie zakazujemy".
Jeżeli trafiają do Ciebie zdania proste, to gorzej dla ciebie.
Podobało mi się jak Zandberg pomiatał tym PiS'owym żołnierzykiem. Wytarł Nim podłogę.


@DodatnieUjemny: Chyba widzieliśmy inną debatę. Horała go upokorzył:
- Zamknęliście szpitale...
- Które?
- No...panie...panie!!!!
- Nie jest pan w stanie żadnych wymienić
- PANIE!!!! -> potem z 3 wymienil, ale trzeba było od tego zacząć, w głowie zostaje pierwszy przekaz. A był on taki, że "nie wiedział"

Ale co do Bosaka zgoda.