Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
#polityka #samorzad @Watchdog_Polska #pytanie
Dostałem dzisiaj pod drzwi darmowy egrzemplarz gazetki hucznie nazwanej informator gminny, numer bezpłatny. Informacyjnie mieszkam w 20 tysięcznej gminie wiejskiej, a ten cały informator to poprostu laurka na cześć obecnego wójta, co gorsze wyłożona od środka ulotkami sprzyjającej mu partii. Jako ze niestety widzę jako mieszkaniec ze podczas panowania obecnego wójta w naszej gminie niewiele się dzieje w kwesti inwestycji jak i infrastruktury, mimo że wójt nie omieszkał w informatorze poinformować na 3 strony o wielkich inwestycjach z czego około 70 procent stanowią inwestycje na mniej niz 30 k zł, co w porównaniu do gminnego festynu gdzie zaprasza gwiazdki disco polo za kwotę 300k to niewiele ( oczywiscie o kosztach festynów w informatorze nie wspomniał ). Ostatnio czarę goryczy przelało to, że wójt namówił mu podległych radnych żeby glosowali przeciwko potrzebnej inwestycji budowy chodnika na ruchliwej drodze w jednej z miejscowości, ponieważ radny z tej miejscowosci ośmielił sie głosować na poprzedniej sesji wbrew woli wójta. Teraz moje pytanie: jak jako mieszkaniec gminy mogę wystąpić o podanie kosztów wydania tej propagandowej gazetki wójta? Jakie należy złożyć pismo do gminy i jak dochodzić prawa do udzielenia tej informacji, ponieważ chciałbym ją opublikować, żeby być może uświadomić niektórych mieszkańców, jak wykorzystuje sie nasze samorządowe pieniądze do osobistych pobudek i wyborczej agitacji.
  • 2
  • Odpowiedz
jak jako mieszkaniec gminy mogę wystąpić o podanie kosztów wydania tej propagandowej gazetki wójta? Jakie należy złożyć pismo do gminy i jak dochodzić prawa do udzielenia tej informacji, ponieważ chciałbym ją opublikować, żeby być może uświadomić niektórych mieszkańców, jak wykorzystuje sie nasze samorządowe pieniądze do osobistych pobudek i wyborczej agitacji


@ridim: Oczywiście, że możesz zapytać o to w trybie dostępu do informacji, nawet nie będąc mieszkańcem tej gminy. Ogólną propozycję wniosku
  • Odpowiedz