Wpis z mikrobloga

Pomoże mi to ktoś zinterpretować?
#lekarz powiedział, że jak wyjdzie IGM wysokie, to mam powtórzyć metoda WB, a jak nie to olać. Problem w tym, że wynik dostałem w takiej postaci jak na obrazku, bez żadnych opisów i norm, wiec nie wiem co to jest „wysokie stężenie”.

Dodam, ze w lipcu miałem rumień na nodze, ale ataku kleszcza nie pamietam. Zostałem przeleczony miesiąc antybiotykiem.

#borelioza #choroby #medycyna #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie
chozi - Pomoże mi to ktoś zinterpretować?
#lekarz powiedział, że jak wyjdzie IGM wyso...

źródło: comment_TapW8fw8wXYuktNv1ffezbCtOldWiluj.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@Nysiaa: No to chyba wychodzi, ze mam zrobić tego WB. Najlepsze jest to, ze znalazłem wyniki sprzed 3 lat (wtedy jakoś dziwnie się czułem i kazali zrobić te badania) i wtedy miałem IGG 10, a IGM 32. To nadanie jest chyba bardzo niedokladne...
  • Odpowiedz
@chozi: na Twoim miejscu powtórzyłabym oba badania met WB bo sądząc po wynikach ukąszenie było niedawno. Z tymi wynikami najlepiej już udać się do lekarza po antybiotyk i prawdopodobnie skierowanie na oddział chorób zakaźnych
  • Odpowiedz
  • 0
@Nysiaa: Dzięki za info. Powtórzę badanie i skonsultuje się z internista. Zobaczymy co dalej. A czemu piszesz o skierowaniu na oddział ch. zależnych? To normalna procedura?
  • Odpowiedz
@chozi: Świadczy o tym co już wiesz - był rumień byłeś leczony, wynik przeciwciał nic tu nie zmienia bo IgM od tego lipca spokojnie moga się utrzymywać. O ile oczywiście podajesz pełen wywiad bo moga być informacje o których nam nie mówisz i to one skłoniły lekarza do dalszej diagnostyki
  • Odpowiedz
  • 0
wynik przeciwciał nic tu nie zmienia


@nicniemusze: nie wiem czy jesteś lekarzem... ale w takim razie zastanawiam się po co doktor zlecał mi to badanie? Zreszta wspominał o nim już przepisując antybiotyk w lipcu, ze konieczne po zakończeniu terapii będzie sprawdzenie tych parametrów.. a teraz wychodzi jeszcze na to, ze musze drugie droższe baranie zrobić żeby się upewnić. Skoro miało to tylko świadczyć „o tym o czym już wiem”, to nie
  • Odpowiedz
był rumień dostałeś antybiotyk i tu sprawa powinna się zakończyć, a jak widzisz testy serologiczne potrafią tylko namieszać, tak jak 3 lata temu gdzie przypadkowo też wyszła Ci borelioza.
  • Odpowiedz
@chozi: Oczywiście zastrzegam ze o ile nie ma „czegoś więcej” co trudno przecież stwierdzić po kilku zndaniach na portalu ze śmiesznymi obrazkami - dlatego skontaktuj się z lekarzem zlecającym niech zobaczy wynik i zdecyduje co dalej
  • Odpowiedz
@chozi: Ogólnie diagnostyka w kierunku bb to jest dramat cytując klasyka. Ja miałem znowu niskie wyniki ELISA, a w WB wychodziły graniczne. Co lekarz to miał inną interpretację.
Ostatnio WB robiłem w Śląskich Laboratoriach Analitycznych i tam na WB wyszczególniają poszczególne szczepy bakterii. Te które wyszły mi w granicach pozytywu to akurat takie najbardziej rozpowszechnione w naszym rejonie Europy. Tylko co z tego teraz jeden lekarz powie tak, drugi powie nie.
  • Odpowiedz