Wpis z mikrobloga

Tydzień bez manipulacji i oszustw to tydzień zepsuty.

Wrzuć znalezisko w obcym języku, żeby nikt z grupy docelowej nie przeczytał i zrozumiał. Wyrwij z kontekstu jedno zdanie wzmacniające oblężoną twierdzę i już naiwne wykopki telepią się ze szczęścia jak wibratory, bo hyhyhy #bekazlewactwa i zły #feminizm i baby som gupie i chcom mordować niewinnych inceli.

https://www.wykop.pl/link/5160115/popularna-feministka-twierdzi-ze-zabijanie-mezczyzn-jest-usprawiedliwione/

Do wszystkich wykopujących to i inne tego typu znaleziska mam apel:
- jeśli Wami da się tak łatwo sterować,
- jeśli łykacie każde gówno, tylko dlatego że łechta wasze poczucie wyższości,
- jeśli bezkrytycznie wierzycie w każde kłamstwo nawet wtedy, gdy już udowodni się Wam, że to kłamstwo
to jednak może w najbliższą niedzielę NIE IDŹCIE na wybory. Jesteście bardziej zagubieni i naiwni niż dzieci we mgle - nie powinniście nawet samodzielnie decydować, jakie skarpetki rano założyć (bo i to #!$%@?).

Wołam @secret_passenger: bo miałeś rację i wrzucam tradycyjny obrazek w tego typu spisach.

#bekazprawakow #manipulacja #neuropa #4konserwy
źródło: comment_lSdBk80ddZbnjKeUJPRNr2mRKy3kUUDN.jpg
  • 34
@MandarynWspanialy: nie chce mi się szukać. Z głowy ci mogę powiedzieć, z dłuższego okresu. Pewnie też żadne nie zostało zdjęte z głównej za fakenews bo moderacja, oprócz dodatkowych chromosomów, posiada też lewicowe poglądy.

Np. obowiązkowy ZUS od dochodu, np. informacja o podwyżkach akcyzy na samochody używane zza granicy (podano tabelkę z kwotami, "zapominając" mnożyć je przez współczynnik, zdaje się 0,03), np. cała akcja z Czarnym Protestem, sugerująca jakoby rząd był autorem
Z głowy ci mogę powiedzieć, z dłuższego okresu.


@Planeta_odebete2: I o to mi właśnie chodzi. Nie twierdzę, że lewa strona nigdy nie wali fejkami. Zdarzają się i nawet sam kilka zgłaszałem do moderacji. Ale trzeba być upośledzonym, żeby nie widzieć z jakim natężeniem i częstotliwością ostatnimi czasy prawactwo zalewa gównem główną.

Pewnie też żadne nie zostało zdjęte z głównej za fakenews bo moderacja, oprócz dodatkowych chromosomów, posiada też lewicowe poglądy.


No
podaj listę lewackich fejków zdjętych z głównej w tym samym czasie


@Planeta_odebete2: Faktycznie nie ma. Prosiłem: "podaj listę lewackich fejków zdjętych z głównej w tym samym czasie." Nie podałeś. Ale za to szkalujesz moderację i odwracasz kota ogonem.

(...)
- bo lewaki też tworzą feki i non stop zalewają nimi główną
- podaj przykłady
- nie mam. Widzę że ta dyskusja nie ma sensu.
[zabiera zabawki i ucieka z płaczem]
@MandarynWspanialy dzięki za głos rozsądku. ja już czasami tracę nadzieję że pisanie na tym portalu ma jakikolwiek sens.

z jednej strony myślę sobie - jeśli nikt nie będzie walczył o prawdę to ona się nie obroni, a z drugiej... ogrom manipulacji, zacietrzewienia, kompletny brak samokrytyki, brak weryfikacji źródeł... to wszystko powoduje że mi czasami się odechciewa.

to co napisałeś na koniec jest smutne, ale niestety wypada mi się pod tym podpisać. kiedyś
jeśli nikt nie będzie walczył o prawdę to ona się nie obroni


@secret_passenger: No właśnie. Dlatego jakiś czas temu usunąłem #polityka z czarnej listy bo już nie mogę patrzeć co obecnie rządząca partia (a w zasadzie to jej guru) i jej pieski gończe wyprawiają w tym kraju (i np. na tym portalu).

Od pewnego czasu mam wrażenie, że nie wypada już nie zabierać głosu w pewnych sprawach bo to już dawno
@MandarynWspanialy pełna zgoda.

Edmund Burke (irlandzki filozof) powiedział kiedyś coś takiego:

Aby zło zatriumfowało, wystarczy by dobry człowiek niczego nie robił.


musimy sobie uzmysłowić że pewne rzeczy nie są dane na zawsze. wolność wypowiedzi, wolność samostanowienia, wolność życia tego jak się komu marzy - to są wszystko zdobycze ostatniego czasu. i to nie są wcale jakieś prawa, które wszyscy ludzie na Ziemi mają gwarantowane. jesteśmy (jeszcze) w dość uprzywilejowanej pozycji, w tej
@MandarynWspanialy:

Nie mam czasu na ciebie, typie. Tu masz dwa fake newsy na przykład:
https://www.wykop.pl/link/5130383/setki-miliardow-dlugu-w-dwa-lata-gus-ujawnil-szokujaca-dane-o-stanie/
https://www.wykop.pl/link/5152433/w-ciagu-4-lat-doprowadzono-do-zapasci-w-polskiej-sluzbie-zdrowia/

Dług maleje zarówno do PKB, a ostatnio nawet w liczbach bezwzględnych.
W jaki sposób PiS w ciągu 4lat mogło doprowadzić do zapaści, skoro wykształcenie lekarza trwa 6lat + staż (+rezydentura w przypadku specjalistów)? Tego typu wrzutek jest tutaj multum. Debile to plusują w gorące, bo przecież PiS.
btw. może jakis specjalny tag na tę walkę z fejk niusami? może coś z tego wyniknie?


@secret_passenger: Jestem za, natomiast moja kreatywność oscyluje na poziomie taboretu więc obawiam się, że nie wymyślę (a już tym bardziej nie "wypromuję") jakiejś fajnej nazwy, która chwyci. Jestem otwarty na propozycję i obiecuję używać w razie czego w przyszłości ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czy z tego coś wyniknie? Chciałbym.
@Planeta_odebete2 wykształcenie lekarza trwa dłużej niż 6 lat, jeśli tylko mówimy o specjaliście. więc tutaj pełna zgoda.

jest jednak jeszcze co innego - finansowanie. aktualnie w Polsce na NFZ idzie ok 4,5% PKB. to jest skandalicznie mało. w Czechach jest to teraz ok 6,7%, a minimum określono dla krajów rozwiniętych na 6%. po prostu nie da się leczyć nowotworów, chorób wymagających nowoczesnego sprzętu i leków za 4,5% PKB. nie jest to fizycznie
@secret_passenger:

Nie da się dyskutować na poziomie takich ogólników i sloganów, ale pokażę ci, ile propagandowych bzdur powtarzasz:

1) Argument z % PKB: przecież od początku kadencji zwiększają go i planują zwiększać dalej, powyżej 6%. Poczytaj o tym.

2) PiS zrobił najwięcej od dwóch dekad, żeby lekarzy zatrzymywać. Pensje rezydentów wzrosły o ok. 30%. Wciąż są zbyt niskie, ale tutaj również w ramach porozumienia, mają rosnąć.

3) Piękny mit z Ziobro.
@Planeta_odebete2 ja jak rozumiem rzucam ogólniki, natomiast Tu operujesz danymi obiektywnymi? no chyba jednak nie do końca.

1) nie. nie zwiększają. co więcej ten wskaźnik SPADŁ. poczytaj sobie jak został liczony o dlaczego niby jest wzrost. "internety masz".

(a dla innych, którzy mogą śledzić dyskusję powiem tak - liczenie procentu PKB odnosząc kwotę przeznaczona na rok X do PKB roku X-1 jest oczywistą manipulacją. ale za to pięknie wygląda!)

2) co do
@Sagitarius: O, widzę mój profil już prześwietlony, dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale niestety, wystarczy rzut oka na listę wykopów Twojego przyjaciela żeby stwierdzić, że znaleziska dotyczące moderacji stanowiły tam mniejszość, a przeważały zwykłe fejki informacyjne. Zwykłe kombinatorstwo, byleby tylko pasowało pod tezę.
To samo tyczy się Twojej aktywności, tak nawiasem mówiąc xD
1) nie. nie zwiększają. co więcej ten wskaźnik SPADŁ. poczytaj sobie jak został liczony o dlaczego niby jest wzrost. "internety masz". (a dla innych, którzy mogą śledzić dyskusję powiem tak - liczenie procentu PKB odnosząc kwotę przeznaczona na rok X do PKB roku X-1 jest oczywistą manipulacją. ale za to pięknie wygląda!)


Ok, operujmy zatem liczbami bezwzględnymi. I jak ci to teraz wychodzi? Wydatki zmalały, urosły? ( ͡° ͜ʖ ͡
@Planeta_odebete2

pomimo tego że jesteś osobą, która obok kultury nawet nie stała - to odpiszę. nie po to by z tobą (nie przepraszam, z braku szacunku pisze z małej) dyskutować ale dla innych, którzy mogą czytać tę dyskusję.

1) uwaga, napiszę do ciebie prosto: jeśli PKB w roku X-1 urosło o 3% a nakład na służbę zdrowia na rok X wzrósł o 2% to wg Ciebie jest dostatecznie dobrze, bo "operujmy liczbami
szkoda że nie widzisz jak śmieje się z ciebie teraz. mam nadzieję że wszyscy czytający tę dyskusję zrozumieją że z tobą nie należy dyskutować. ty rzucasz hasła w stylu wskaźniki nawet nie drgnęły z pewnością siebie jakiej nie powstydziłby się ktoś przekonany na 100% o swojej racji. problem tylko w tym że ty racji nie masz.

A ja po kolei wypunktuję twoje kłamstwa. O popatrz, np. w takim Instytucie Kardiologii w Warszawie,
źródło: comment_AQfH07byt8JWBGxR3jT2uP4sWnJc1mhg.jpg
@Planeta_odebete2 jesteś głupszy niż ustawa przewiduje.

A ja po kolei wypunktuję twoje kłamstwa.


jakie kłamstwa? dostałeś dane. link. strona poltransplantu. a ty się kłócisz z danymi?

z głową wszystko ok?

w pysk dostałeś danymi. w dodatku tłumaczyłem co o jak... jak dziecku. pisałem o trendzie. pisałem że to trudny tematy, ale ty chyba nie jesteś najbardziej inteligenty, co?
albo umiesz wypierać

twoje dane to mniej więcej to samo. tyle że moje były
te 4k brutto dzisiaj powoduje że rezydent z ledwością jest w stanie się sam utrzymać we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie czy innej Warszawie. to nie jest normalne.


XDDDDDDDDDD

Widać, że kompletnie, ale to kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz. Wystarczą dwa dyżury po 12h, dodatek patriotyczny i masz kwotę co najmniej dwa razy większa. Nie masz pojęcia o realiach. Jak siedzisz w POZcie po 10h dziennie to spokojnie wyrabiasz 15-20tys., nawet bez
@Planeta_odebete2

dyżury to inna sprawa. w części szpitalu dyżury są rozprowadzane najpierw wśród "swoich". więc czasami zdarza się tak że wcale taki rezydent nie ma w liczbie o której piszesz. jasne że są przypadki że rezydenci mają problem w drugą stronę, ale liczenie że "są dyżury" jest głupie. to tak jakby liczyć pensje kelnerki i doliczać napiwki.

15-20k bez specjalizacji do musi być nieliczny wyjątek od reguły i powoływanie się na coś
15-20k bez specjalizacji do musi być nieliczny wyjątek od reguły i powoływanie się na coś takiego jest kompletnie niepoważne.


Napiszę to jeszcze raz. Kompletnie nie znasz realiów. Oczywiście, że z pocałowaniem w dupę POZty biorą lekarzy po stażu. 120-150zł/h, w zależności od miejscowości, to normalna stawka, ale zmniejszmy ją do 100zł/h na rękę. Pomnóż sobie to x8h x5dni x 4tyg. Matematykę zostawiam tobie. Nie pisz mi, że z takimi zarobkami jest problem