Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki
Grałem wczoraj z dziećmi w catan.
Jakoś dawały radę tylko że rozrywka trwa dlugo.
Możecie polecić jakąś szybka #planszowki dla młodszych w okolicach 8-10lat.

Proste gry chłopaków już nie interesują.
Czyli ns zasadzie chińczyka czy doble.

Jak byliśmy w Hex takiej kawiarni z grami to im się bardzo podobały takie gry gdzie cały stół był zawalony różnymi elementami (efekt wow).
Z boku pod względem wizualnym super to wyglądało.
I nie ukrywam że miałem też ochotę.
Pytanie tylko czy jest coś w miarę prostego ale niezbyt prostego?
  • 8
@Sl_w_k_1 osobiście nie miałem do czynienia z wieloma planszówkami, w ten splendor nie grałem, więc nie mogę Ci odpowiedzieć. To jest taka familijna gra, w którą można grać zarówno z dziećmi jak i seniorami - każdy powinien załapać zasady po pierwszej rozgrywce. Rozgrywki nie są powtarzalne, dzięki czemu nie nudzi się szybko. Fajne jest też to, że można swoimi ruchami pokrzyżować plany innym graczom. Ogólnie możesz popatrzeć na rebel.pl, tam jest spis
@Sl_w_k_1 o, grałem jeszcze w Takenoko, też całkiem fajna, chociaż już pod względem zasad trochę bardziej skomplikowana. Jest dostępna z rozszerzeniem, ale żeby się nauczyć zasad, polecam zacząć od samej podstawki.
@Sl_w_k_1: Jw, Carcassonne, bardzo przyjemna gra, większości osób przypada do gustu. Jak się dzieciakom spodoba, to można dokupić dodatki. Polecam też Ticket to ride - dosyć łatwe zasady, a dla dzieci może to być też lekcja geografii :-)
Przy obu tych grach dorośli nie będą się nudzić.
Jeśli chcesz przetestować sobie coś z planszówek, to na boardgamearena masz ich sporo, Carcassonne też jest.
@Sl_w_k_1: Kup "Wsiąść do pociągu" :) Logiczna ale i na imprezie ludzie ogarniają i chętnie grają, więc i dzieciom się spodoba. Polecam wersję USA czyli tę bez żadnego podpisu pod tytułem. W Polsce chyba najpopularniejsza wersja to Europa, ale tam są tunele, które trochę utrudniają grę, chociaż doświadczonym graczom urozmaicają. Ogólnie "pociągi" są super przyjemne, łatwe i nigdy na jednej rozgrywce się nie kończy.
Z moim siostrzeńcem i rodzicami grałam też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koniecznie: dziękuje bardzo za tak wyczerpująca odpowiedź.
Do splendoru się nie przywiązuje po prostu znajomy polecał. Próbowałem to na szybko rozkminic w kawiarni growej ale było za trudne.

Jeśli mogę jeszcze zapytać?
Ta catana była super. Bardzo mi i synom podobało się to że graliśmy nie tylko z grą ale między sobą. Czyli był jakiś handel. Wymiana kart i blokowanie.
Tylko że graliśmy 2.5 godziny a końca nie było widać. I
@Sl_w_k_1: Pociągi to maks. 45 minut, chociaż pierwsza rozgrywka pewnie zajmie dłużej :) Nie ma tu wiele interakcji między graczami, chyba że liczyć blokowanie sobie wzajemnie tras i przeszkadzanie ;) Reszta wymienionych przeze mnie gier też jest raczej szybka.

Jeszcze mi się przypomniał jeden tytuł - jak znajdziesz w wypożyczalni "Pięć klanów", to bierz koniecznie. Bardzo rozbudowana gra, z wieloma dostępnymi opcjami / strategiami, aby wygrać, może przez to trochę przerażać