Wpis z mikrobloga

Czy wypłaciłeś więcej pieniędzy z krypto niż włożyłeś?
Nie "po obecnym kursie jestem na plusie" tylko faktycznie zrealizowane zyski. Nawet jak ktoś kupił 100 btc za 1000 zł ale ciągle wszystkie trzyma, zaznacza nie.
#bitcoin #ethereum #kryptowaluty

Czy wypłaciłeś więcej pieniędzy z krypto niż włożyłeś

  • Tak 35.9% (37)
  • Nie 56.3% (58)
  • Bepis 7.8% (8)

Oddanych głosów: 103

  • 24
chyba że jakimś cudem doszedłeś do urojonych pieniędzy


@megaloxantha: Bo w sumie tak było. Co prawda raz kupiłem Bitcoiny za 50zł, ale potem Steema sprzedałem za 40zł, a kolega sprzedał część Steemów za 2 Pizze (dla nas) xD.
ogólnie prosta matematyka wymusza stratę na przeciętnie kupionym bitcoinie. W teorii całą stratę może mieć nawet jedna osoba a wszyscy inni zarobieni, ale w rzeczywistości prawie na pewno przeciętny nabywca będzie stratny.
Ankieta nie jest reprezentatywna, bo osoby które wyszły z zyskiem chętniej zagłosują na tak niż osoby stratne na nie

@fervi: no to jeśli policzyć wartość zjedzonej przez ciebie pizzy jako >10zł to wyszedłeś na plus
@Drakii: sprzedać musisz komuś, więc dochodzi tylko do transferu środków od innej osoby.
Minerzy bez przerwy zużywają zasoby kopiąc, więc całość generuje straty.

Ogólne zyski byłyby możliwe tylko wtedy, gdyby bitcoin generował sam z siebie jakąś korzyść. Akcje mogą generować dywidendy z zysków firmy. Narzędzia (np. wiertarka) generują korzyść gdy pomagają w osiągnięciu jakiegoś innego celu.

Musiałoby wyglądać to tak:
1. ktoś kupuje bitcoina po cenie np. $8000/btc od ogółu posiadaczy
@Drakii:
analogia kiepsko pasuje bo nikt tu nikogo nie zmusza, ale sam zacząłeś z tym złodziejem - dopóki nie sprzedasz btc to ty jesteś tą ofiarą, bo straciłeś majątek. Możesz odrobić stratę tylko zabierając majątek kogoś nowego, który będzie wtedy w identycznej sytuacji.
@Drakii: Dolar ma dodatkowe korzyści. To najpłynniejsza forma wartości na ziemi - w wielu przypadkach trzeba najpierw zamienić inne dobra na dolary aby w ogóle dokonać transakcji. Jego użycie jest przymusowe dla mieszkańców Ameryki, bo podatki trzeba płacić w dolarach. Z powodu rozmiaru gospodarki amerykańskiej jego wartość jest bardzo stabilna.
Gotówka jest anonimowa i nie wymaga łączności z internetem.

Jeśli te korzyści są dla ciebie zbyt małe, to nikt ci nie
@Drakii: dolar elektroniczny to nie to samo co gotówka. Dolar w banku prawie na pewno ma jakieś oprocentowanie, które może być wyższe od inflacji.
Nie wiem po co to ciągniesz. Nikt nie oczekuje zarobku na trzymaniu dolara w gotówce. Jak nie chcesz trzymać dolarów to trzymaj coś innego.

Traktujesz bitcoina jako coś co ma przynieść zysk, więc porównuj go do innych rzeczy tego typu, a nie do dolara.
@Drakii: dopóki Amerykanie są zmuszeni do płacenia podatków w dolarze, dolar jest formą majątku siłą tego przymusu. Dolar jest udziałem w ogólnym majątku Amerykanów i wszystkich innych posiadających długi płatne w dolarze.