Wpis z mikrobloga

@kondon3000: 6x6 to bardzo mały otwór wentylacyjny, a dopływ świeżego powietrza masz w mieszkaniu sprawny? żeby powietrze szybko płynęło nie wystarczy tylko dziura u góry bo powietrze musi mieć skąd płynąć, poza tym na przepływ ma jeszcze wpływ temperatura powietrza, jak masz w domu zimno i zimne ściany, a #!$%@? goroncą parę z prysznica to zawsze będzie się skraplać i im niższa temperatura ścian tym gorzej bo trudniej będzie tym skroplinom
@ciasteczkowy_otwur: @Iskaryota: Ok zmierzyłem. Na zewnątrz wymiary otworu są inne, więc zmierzyłem ten otwór właściwy. Ma 0.054m szerokości a wysokość jest sterowana wilgotnością (standardowo ma 0.03m a przy dużej wilgotności 0.05m) . Wsadzilem na ile się dało anemometr do otworu i pokazał 4.8m/s - dajmy 5m/s w zaokrągleniu.

to daje 29m^3/h - dobrze liczę ? 0,054m x 0,03m x 5m/s x 3600s. a ma być min 50 ? dla zwiększenia
@ciasteczkowy_otwur: to się miernik nie kręci ;p jak go rozpędzę pokazuje 0.8-0.9 m/s ale się zatrzmuje. Jest mechaniczna - ale dowiedziałem się od sąsiada że u nich wentylacja była za głośna więc zmniejszyli prędkość .. może w każdym pionie tak robili..