Wpis z mikrobloga

Pytanko do tych którzy się znają. Zakładając serwis/portal w który zajmowałby się promocją i sprzedażą kursów na terenie Polski - mogę zarejestrować i prowadzić firme w UK czy koniecznie musi być zarejestrowana w Polsce? Czy ktoś może zalinkować do dokumentów/przepisów traktujących o tym?

#programowanie #biznes #firma #prawo
  • 7
  • Odpowiedz
Czy ktoś może zalinkować do dokumentów/przepisów traktujących o tym?


@Varin: Interpretacja "ośrodek interesów życiowych" - poszukaj. Jeżeli mieszkasz w Polsce i masz tutaj "ośrodek interesów życiowych" to oczywiście podlegasz polskim przepisom podatkowym które określają działalność ciągłą i zorganizowaną. Kombinowanie bez wyprowadzki nie ma sensu bo i tak US uzna inaczej.
  • Odpowiedz
@devones: Dzięki. Ja mieszkam na stałe od ponad dekady w UK ale osoba z którą chce to założyć mieszka w Polsce - więc to jest trochę bardziej skomplikowane.
  • Odpowiedz
@Varin: zależy co masz na myśli mówiąc "firmę". Pojęcie ośrodka interesów życiowych dotyczy określenia rezydencji podatkowej osób fizycznych. Reguły dotyczące spółki limited będą więc inne. Ale tu rozbijasz się o opodatkowanie dywidendy.
  • Odpowiedz
@Varin: Nie, nie musi ale może się okazać, że firma założona w UK musi w Polsce płacić podatki od kursów organizowanych w Polsce.
  • Odpowiedz
@Varin: chodzi Ci o podatki? Rezydencja podatkowa jest tam gdzie żyjesz co najmniej 6 miesiecy


@iighlaq_alhabl: Nie jest to takie oczywiste. Są osoby które np. mają długie wyjazdy ale ich ośrodek interesów życiowych nadal może pozostać w innym państwie. Nie ma sensu tak upraszczać. Nie działa to tak że jak wyjedziesz gdzieś na 6 miesięcy to zmienia ci się rezydencja podatkowa.

@devones: Dzięki. Ja mieszkam na stałe od ponad
  • Odpowiedz