Wpis z mikrobloga

Z ciekawostek ze świata #epiccash mamy za sobą pierwszą poważną dramę - 2 lub 3 devów z podstawowego teamu zaczęło się tak bardzo #!$%@?ć ze względu na SEC (ekonomiczne gestapo z USA), że zaczęli siać FUD gdzie popadnie, żeby jakoś odciąć swoje nazwiska od projektu. Problem jest trywialny - chłopaki zgarniają 8% z każdego bloku przez rok (potem co roku 1% mniej aż do 0) na rzecz fundacji, którą założyli oczywiście w celu promowania projektu. Niestety wszystko zarejestrowane jest w Stanach, a jeśli coś ma status fundacji i obraca jakimiś aktywami - to lepiej nie wiedzieć jak bardzo jesteś na widelcu i ile praw łamiesz na sekundę samym tylko patrzeniem na te pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Były poważne zrzuty na jedynych dwóch giełdach mających jakiś przepływ i podejrzewano, że to właśnie pieniądze z tej fundacji, na szczęście Max - główny Dev - udowodnił, że są safu i to tylko chińskie farmy pozbyły się urobku.

Dodatkowo ciągle są problemy z algorytmem pod CPU - randomX - bloki wpadają nie tak jak powinny (zdecydowanie za rzadko jeśli się nie mylę), a to główny algorytm (60% bloków CPU, 38% GPY, 2% ASIC) przez pierwszy rok do kopania.

ProgPow dla GPU działa dobrze, ale niestety oficjalny miner nie wspiera więcej niż 4 kart GPU co powoduje, że wielu choćby chciało, to nie może się podpiąć. https://gitlab.com/groups/epiccash/-/activity - chłopaki od brudnej roboty zabrali się ostatnio do roboty więc w niedługim czasie wszystkie większe bugi powinny być ogarnięte.

Wszystko to powoduje, że cena w stosunku do pozostałych projektów #mimblewimble jest zwyczajnie tragiczna - GRIN którego jest nielimitowana podaż, jest kilkanaście razy droższy, BEAM którego jest jeśli dobrze pamiętam ponad 280 milionów też kosztuje więcej (a obie te monety raczej są bliżej dna niż sufitu), a EPICa przypominam jest tyle co BTC - 21kk.

Na koniec prasówki chciałem się pochwalić, że zrobiłem update swojego projekciku agregującego dane z marketów epica
epic-ticker.tech - jak będzie motywacja, to będę sobie to rozwijał w stronę jakichś newsów, informacji dla minerów etc.

#epiccash -->
#bitcoin #kryptowaluty
Pobierz
źródło: comment_pPtvkP73BUJ2SzllAHwIxwPT5sgPhH5I.jpg
  • 5
@blacktyg3r: Nie ma sensu wchodzić w forki Grina. On jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Trzeba zrozumieć że to zupełnie inna budowa blockchaina, softu niż do tej pory. Wszystko musiało być pisane od zera, nie można było skopiować rozwiązań stworzonych przez ostatnie 10 lat. To bardzo wczesna beta, brak softu, portfeli, rozwiązań... Teraz wszystkim łatwo zrobić fork grina z mniejszą podąża, innymi różnicami itp. i pieprzyć że jest lepszy. Już jest
@cyberpunkbtc: Myślę, że forki Grina to właśnie sposób na ulepszanie jego - lub jemu podobnych. Nie pakuję w to pieniędzy, a czas który temu poświęcam to czas który mam na naukę programowania i to jedyny cel który przyświeca mojemu zaangażowaniu. Spodobała mi się cholernie idea mimblewimble, ale nieskończone supply Grina jest dla mnie nie do przeskoczenia, w sensie gwałci moje poczucie wartości :D. Padło na epica dlatego, że był najmłodszy -
ale nieskończone supply Grina jest dla mnie nie do przeskoczenia


@blacktyg3r: skończone supply jest dużym problemem. Bo "co potem". Czym opłacać górników? Tylko z fee? To prowadzi do problemów z bezpieczeństwem całej sieci. Nieskończona podaż brzmi kiepsko z 'marketingowego' punktu widzenia ale jest rozsądniejsze. Zwróć też uwagę, że procentowo inflacja jest z każdym blokiem mniejsza i w matematycznym sensie "dąży do zera".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@public_html: możliwe że masz rację, ale to nie będą już moje problemy, może moich wnuków ;), tu i teraz zabawa polega na zbieraniu czegoś czego ilość jest ograniczona i cieszeniu się z jej rosnącej wartości, to gra kolekcjonerska z handlem w tle :D.