Wpis z mikrobloga

@alahakbar: islam przywożą tam imigranci. Nie będzie imigrantów, nie będzie islamu. Żaden Europejczyk z rigczem, który widzi jakim syfem jest religia nie przekonwertuje się na islam. Btw, sa badania, że łatwiej katolom się przekonwertować niż ateistom, więc na pohybel wszystkim wierzącym.
@MsChokesondick: w pelni sie z toba tu zgadzam tylko problem jest taki ze po porzuceniu natywnego katolicyzmu w ramach ateistycznej europy adoptowane sa parareligijne lewicowe wartosci ktorych nieodlaczna cecha jest przyjmowanie kultrury imigrantow feministyczna uleglosc wobec obcych itd co w efekcie prowadzi do wtornej adopcji czy tez stawaniu w ich obronie wartosci skrajnie religijnych wiec twoje sluszne rozumowanie r nie zmien8a faktu ze prawda jedt iz pozbycie sie katolstwa i laiczyacja
@MsChokesondick: kupowac niczego nie musisz bo taka jest rzeczywistosc 80% wspilczesnej europy ktora nie byla izolowana za zelazna kurtyna a to ze ty masz inne poglady tego nie zmueni tak jak moje przekonanie ze korwin to prawicowy socjalista a nie liberal jak uwarza wiekszosc polski
@MsChokesondick: wystarczy przeczytac jego argumenty za poparciem obnizenia wieku emerytalnego i juz wiadomo kim jest i dlaczego nieprzypadkowo tak czesto pada z jego ust imie slynnego austriackego malarza ktory rowniez wielbil sie w socjalizmie pomimo powszechnego postrzegania go jako skrajnego prawicowca
@alahakbar: e, z tego co czytam, to on się po prostu zżymał, że państwo odstąpiło od "umowy", i zmieniło reguły w trakcie gry. Biorąc pod uwagę jego obsesję na punkcie swobody zawierania umów oraz ich przestrzegania to nie jest jakaś aberracja.
@MichalLachim: Czechy to cywilizowany laicki kraj, który przez to, że ostatnie parę dekad spędził za żelazną kurtyną nie przyswoił zachodnich zdegenerowanych dogmatów kosmopolityzmu, tolerancji i multikulturalizmu, a za to stawia grupę reprezentowaną przez państwo na piedestale. Kraje zachodnie zaś wiążą z tego typu formą konserwatyzmu religię i tendencje do popierania tego typu racjonalnych poglądów wiąże się bezpośrednio z tożsamością zachodniego chrześcijanina, zaś jego opozycja w postaci laików zamiast walczyć z pustynnym
@MichalLachim: Tłumaczyłem ci, że to zjawisko istnieje tylko nie u nas. Ludowy komunizm wytrenował ludzi zza żelaznej kurtyny, by mieć inne priorytety. Komuna była anty-klerykalna, ale zachowała komórki społeczne takie jak 'lud pracujący' czyli naród, dlatego nawet w laickich krajach jak Wschodnie Niemcy, Czechy, Estonia ludzie są nacjonalistyczni i konserwatywni mimo, a nawet przez laicyzm (w USA np. pastorzy chronią nielegalnych imigrantów, bo Jezus kazał, a laik z Czech stawia na
@HarvestinSeason: Ale ja to wszystko wiem, tylko po co mi to piszesz? W którym moim komentarzu gdzieś pochwałę multikulti? Wyśmiałem tylko komentarz, że laicyzm = islam bo to założenie samo w sobie jest nieprawdziwe. A moje wskazanie na Czechy jest wręcz przedstawieniem Czech jako dobry przykład trzeciej drogi.
@MichalLachim: No i ja ci mówię, że u nas nie ma takich tendencji, bo była komuna i gloryfikacja narodu, a przez co prezerwacja konserwatyzmu w anty-klerykalnym społeczeństwie. Ale jak staniemy się bogatsi i bardziej zachodni, to może się tak stać.