Wpis z mikrobloga

Ja kiedyś takiego maila dostałem:
Pozdrawiam was!

Mam dla ciebie złe wieści.
11.02.2019 - w tym dniu włamałem się do twojego systemu operacyjnego i uzyskałem pełny dostęp do twojego konta xxxxxxxx@wp.pl.

Tak to było:
W oprogramowaniu routera, do którego byłeś podłączony w tym dniu, wystąpiła podatność na zranienie.
Najpierw zhakowałem ten router i umieściłem na nim mój złośliwy kod.
Kiedy połączone do niego przez Internet, mój trojan został zainstalowany w systemie operacyjnym
  • Odpowiedz
Gdy wypływa baza, to każdy kto ma do niej dostęp wykorzystuje ją do rozsyłania spamu i szantażowania użytkowników strony z której dane wyciekły. Nic nowego. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Niebezpieczeństwo w sieci.
Królowa torrentów powróciła z dziurawą stroną, wyłoniła się jak feniks, wypłynęła z zamulonego dna pełnego wodorostów i po raz kolejny raz bez zapowiedzi, swoimi dziurawymi buciorami wepchała się na salony.
Jej dziurawa strona stwarza poważne zagrożenie dla potencjalnych użytkowników sieci.
Radzę stamtąd wiać i to szybko bo może być za późno.

A tak przy okazji chciałbym pokazać fajny wpis z ich czatu, z nocnej rozmowy (dostępny też screen).

"jans12
  • Odpowiedz
Witam, z tego co widzę sama przyznaje że jej strona została naruszona https://i.postimg.cc/6QmGPXgg/pobrany-plik.png . Teraz będzie się wybielać że jest ok, że nic się nie stało , a to jest poważny problem gdzie powinno się to zgłosić odpowiednim władzą, jakby nie było obowiązuje RODO a oni nakładają surowe kary za złamanie obowiązujących przepisów, wyciekła baza użytkowników którzy teraz mogą mieć problemy. Ja już pożegnam się z ta strona na amen nie potrafi
  • Odpowiedz