Wpis z mikrobloga

@Kaiborr: To zależy po co Ci ta zmiana. Do gier taka konfiguracja dalej starczy na przeciętnej klasy karcie graficznej. Imo zrób temu CPU OC do oporu, albo zmień na I7 6700K jak nie masz parcia na najwyższy możłiwy FPS.
@Floyt: szczerze to nw, najpierw chłodzenie dobre kupie. Miałem fajną płytkę pod oc ale padła chwilę po gwarancji i nawet nie spróbowałem nic na niej robić. No dobra to pobawię się w oc najwyżej kupię nowy sprzęt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Floyt: jak na razie przy 4220MHz pracuje w miarę ok tylko na tym stockowym chłodzeniu mam do 75 stopni. tylko napięcie mam 1280 i nie wiem czy nie za dużo, dodam że w biosie automat mi tak ustawił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kaiborr: 75 stopni to żaden dramat. Ja bym jeszcze cisnął do 80 (ale sprawdź jaka jest granica throttlingu przy 6600K bo nie pamietam).
I napięcie ustawiaj ręcznie, auto ma tendencje do przesadzania z napięciem, i tylko powoduje niepotrzebne nadmierne grzanie. 1,28V na Skylake z tego co pamiętam jeszcze nie granica.
@Floyt: czyli co próbować ręcznie zmniejszyć napięcie ? tylko jak jak tam na auto jest a ja nieszczególnie się znam, coś popróbuję zobaczymy co będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kaiborr: Podbijasz zegar o kilkanaście mhz, odpalasz prime 95, testujesz stabilność, powtarzasz aż do wysypania się któregoś wątku, podbijasz ręcznie napięcie o skok, testujesz dalej, jak stabilne to podbijasz dalej zegar, jak nie, to podbijasz napięcie o następny skok, znowu testujesz, robisz tak aż temperatura nie przekroczy założonego przez Ciebie poziomu/throttlingu, zostawiasz ostatnią kombinacje stabilnego zegara+napięcia. Ot cała filozofia.
@Floyt: a powiedz mi jaki jest najlepszy program do temperatur ? bo na speccy pokazuje mi teraz po 60-70st a na al suite około 52 ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie wiem komu wierzyć
@Floyt: ok wstępnie przy 4200MHz w testach mam około 80st i 1,296V, przy 4100 mam 70-75st i 1,236V, na razie zostaję przy 4100 do zmiany chłodzenia i się pobawię dalej, nie jest to tak trudne jak myślałem tylko czasochłonne. Co do napięcia to mimo pooglądania filmików nie bardzo rozumiem jak tam zmieniać napięcie ale jak kupie chłodzenie to się doszkolę, ważne że gra dostała nawet fajnego boosta mimo niewielkiego podniesienia taktowania
@Kaiborr: 4,2 To całkiem ładny wynik. Nie ma za co.
Tylko potestuj na tym Prime95 Small FFT co najmniej godzinę, dwie żeby mieć pewność że CPU jest stabilny. Bo kilka minut to za krótko (potrafi się wykrzaczyć po pół godziny nawet)
@Floyt: wstępnie zostałem przy 4,1, po godzinnym teście OCCT i graniu przez pozostałe 3 w Europkę która zjada proca jest ok ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zrobie tym prime jutro ale myślę że będzie ok, możliwe że w następnym tygodniu kupię chłodzenie to dam znać co dalej