Wpis z mikrobloga

#java
Czy w firmach typu Goldman Sachs robi się jakieś cuda w javie? Czytam ofertę pracy a tam: Build world-class technology solutions delivering enterprise-scale technology in real time at huge scale ...
Czy to tylko takie bajerowanie a tak naprawdę robi się tam rzeczy pokroju MVC, REST i microservices?
  • 10
@boostasio: był kiedyś wywiad z specem od wydajności w javie co go zatrudnili w jakimś banku w Szwajcarii, gdzie pracował przy systemach HFT, twierdził, że da się tak podkręcić JVM, że jest w stanie konkurować z np. C jeśli chodzi o szybkość działania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boostasio: Rekrutowałem się ostatnio do GSa i cały proces to jakaś porażka. Pomijam fakt pytania mnie o 19stej czy następnego dnia o 9tej mogę mieć spotkanie (dwie akcje tego typu), ale sam proces trwał chyba że 2 miesiące, na feedback czekałem 2 tygodnie, a na koniec po odpowiedzi że "bez konkretnej oferty nie mogę powiedzieć czy się decyduje bo przez te 2 miesiące znalazły się też inne firmy i proszę o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boostasio: Software Developer chyba do działu Data Governance - na początku było zadanie algorytmiczne na coderpadzie a później jednego dnia 4-5 spotkań, każde po godzinie, przekrój szeroki - od jakiegoś kolejnego zadania algorytmicznego do kawałka o systemach równoległych czy sposobie i flow pracy. Same spotkania całkiem spoko mimo ich długości.