Wpis z mikrobloga

#budownictwo #design #architektura #budujzwykopem #japonia
Czy zna ktoś z was japońską technikę opalania drewna shou sugi ban? Rozważam wykonanie elewacji z takie dechy. Jedna ze wstępnego researchu wynika, że w naszym kraju jest to mało popularne, cieżko dostępne i bardzo drogie. Może ktoś mi coś poradzi w tej kwestii? Zastanawiam się czy uda mi się zrobić to samemu.
mgaab - #budownictwo #design #architektura #budujzwykopem #japonia 
Czy zna ktoś z w...

źródło: comment_k4Jrho8eG6veBKwAxk1TUsxA4GiMBI5Q.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@mgaab: widziałem filmik gdzie koleś opalał palnikiem do grzania papy i bez problemu(choć trzeba to robić z deskami przed zamontowaniem bo inaczej spalisz budę)
  • Odpowiedz
@mgaab: widziałem filmik gdzie koleś opalał palnikiem do grzania papy i bez problemu(choć trzeba to robić z deskami przed zamontowaniem bo inaczej spalisz budę)
  • Odpowiedz
@mgaab: nie znajdę teraz tego filmu chyba ale cały wic polega na tym że bez żadnych impregnacji to drewno jest bardzo trwałe nawet na zewnątrz a nadmiar zwęglonego drewna szczotką drucianą chyba usuwał z tego co pamiętam
  • Odpowiedz
@mgaab: mam 90 metrów tego na elewacji. Kosztuje to jakieś 250 zł/metr. Niczym się nie impregnuje. Trzeba ostrożnie kłaść, żeby spalenizny nie poobijać. I wykręca to na słońcu i trzeba poprawiać.
  • Odpowiedz