Wpis z mikrobloga

Takie #przemyslenia czy #gorzkiezale nawet

Od roku ~2002+ posiadam telefon komórkowy. Byłem w #idea, potem w #orange, #heyah, jestem w #play od długich lat. Minęło kilkanaście długich lat i co?

Mamy Turbo 6G Ready, 5G LTE Giga. Ale tylko w miastach. Sieci testują coraz to nowsze rozwiązania, bo przecież bez 1Gbps z sieci komórkowej to nie ma co przeglądarki włączać (tylko kto zapłaci za te dane nawet podczas samego speed testu?). No i super. W sumie to rozwój technologii pochwalam.

Tylko wsiądźmy na rower, odjedźmy od miasta. Powiedzmy 9km od granic #rzeszow (drogami, w linii prostej mniej), 16km od ścisłego centrum (czyli pomnika). Kielnarowa i okolice (info dla ludzi z okolic). W teorii jesteśmy w zasięgu (Play) 4G LTE, choć już nie 4G LTE Ultra (cokolwiek to jest, pewnie kreatywne nazewnictwo Play znowu), ale w budynkach zasięgu brak (chyba, że dobrze przy oknie staniesz), a na zewnątrz również nie jest za dobrze (choć dzwonić się da, ale o internecie można zapomnieć).

No ale Play to Play, w "starych" sieciach będzie lepiej? Ta, jasne. W Orange jedna kreseczka na zewnątrz. Wewnątrz prędzej dodzwonisz się przekazem myśli #pdk niż z Orange. #tmobile równie słabo. #plus ponoć najlepiej, realnego testu nie prowadziłem tam, bo nie mam karty z tej sieci.

A i tak mówię o terenie zabudowanym. Podejrzewam, że wjeżdżając rowerem w las musisz liczyć się z tym, że gdy coś ci się stanie (złamiesz obie nogi i parę żeber) to tam zdechniesz, bo nawet nie będzie jak zadzwonić po pomoc.

I nie, nie dotyczy to jednego określonego punktu na mapie, nie chodzi mi też o zadupiaste #podkarpacie, bo problem ten jest wszędzie, jak tylko opuści się ciepłe gniazdko dużego miasta.

Ja cenię sobie bardziej możliwość zadzwonienia skądkolwiek niż dodatkowe 10 mega na sekundę gdy jestem w mieście.

Czy kiedyś wojna o megabity w dużych miastach - które i tak nie mają już od pewnego momentu znaczenia - się skończy? Czy któryś operator w końcu zacznie się reklamować faktycznym pokryciem zasięgiem (bo te mapki to są teoretyczne, optymistyczne wyniki)?

Tego życzę sobie i Wam. I operatorom komórkowym.
dzek - Takie #przemyslenia czy #gorzkiezale nawet

Od roku ~2002+ posiadam telefon ...

źródło: comment_jwOos8w0aweDmOtSP8VvwsEvb3Ec3Ca7.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@dzek: mieszkam 14 kilometrów od Łodzi, wieś. Poziom pokrycia zasięgiem - istna wieś. Jak ktoś dzwoni to biegieeeem do kotłowni albo na górę do pokoju z zasięgiem. U nas brakuje masztu w okolicy, ale rok temu na zebraniu wiejskim były dyby typów spod aluminiowej czapki jak ktoś przebąknął o budowie w okolicy.
  • Odpowiedz
@dzek zasada z zasięgiem jest taka sama w całym kraju, korzystasz z tej która oferuje u Ciebie najlepszy zasięg
Dodam tylko że Orange i Play wspierają usługę Wifi Calling więc alternatywę masz pod ręką
  • Odpowiedz
@dzek: Nie przejmuj się u mnie na wsi jest to samo,zasięg tragiczny .Z domu tylko rozmowa przy samym oknie ,i nie ma co testować bo z każdą siecią jest to samo,żadna nie ma dobrego pokrycia .Tak liczyłem na N ( O+T ),ale u mnie ta ich spółka to tylko pogorszyła zasięg od tego co było przed .Zamiast poprawić pokrycie kraju nadajnikami to ładują się w 5G-100G .... i tylko w dużych
  • Odpowiedz
@dzek: Play to jest takie #!$%@?, śmierdzące gówno, że czekam już tylko, aż wydzwonię wszystko z karty i przenoszę numer gdzieś w #!$%@? od nich. Nawet teraz w domu nie mam #!$%@? pełnego zasięgu, a mam kilometr od Wielkiej. No przecież to jest #!$%@? śmieszne.
Ale, żeby nie było – to jest też wina nowych telefonów. Cały czas korzystam z dwunastoletniej Nokii 1650 i nawet w Lasach Janowskich łapało mi sieć,
  • Odpowiedz
  • 0
@dzek 10 lat temu miałem fajny numer z internetem od plusa. Można było sobie przetestować zasięg przez 14 dni. Zasięg był super więc podpisałem umowę na 2 lata. Po czym.... po pół roku brak zasięgu! Firma oficjalnie przyznała, że już nie ma i nie będzie tam zasięgu... "i co nam zrobisz?"... Tak tylko ku przestrodze jak operatorzy będą wprowadzać 5G.
  • Odpowiedz
@mmxv: prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie niż ja podpisze umowę z terminem dłuższym niż miesiąc z operatorem :)
  • Odpowiedz
@Pangia: dostałem info, że będzie nadajnik Play gdzieś w pobliżu do końca marca 2020 (najbardziej pesymistyczna opcja). Czyli mogę narzekać na tego Play, ale jednak będę miał tu najlepszy zasięg od nich
  • Odpowiedz