Wpis z mikrobloga

Tak, tylko że zapis EKG na monitorze jest aktualizowany co ileś sekund. Sens jest taki, że od lewej idzie zapis z akcją, po prawej kończy się już asystolia która była przed powrotem rytmu.

Masz tu na filmiku jak działa taki typowy monitor:


@CorpusCallosum: to takie pytanie, osoba której EKG jest poniżej - poprawiło się jej czy pogorszyło (zakładamy, że asystolia jest gorsza)?
megawatt - > Tak, tylko że zapis EKG na monitorze jest aktualizowany co ileś sekund. ...

źródło: comment_ajxoni9Mn354F5At4bLyOze35vpcGyAG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@w__w: Po ilosci plusów wnioskuje że jednak większość osób nie ma pojęcia jak wygląda zapis na kardiomonitorze. Jak serce się zatrzymuje płaska linia pojawia sie po prawej stronie.
  • Odpowiedz
@venomik: > czytając od prawej strony logo

Serio? Jesteś Starozakonny czy może wielbisz Allaha?
W Europie od ok 700 r. p.n.e. stosowany jest alfabet łaciński, czyli obecny, a jak wiadomo czytamy od lewej do prawej.
Dlatego, odkąd nauczyłeś się czytać, patrzysz na słowa, obrazki podświadomie od lewej strony, tzw. odruch Pawłowa. Ale ok.
Idąc krok dalej, czemu nie pokusiłeś się o interpretację logo od góry, dołu, rogów? A co jeśli zrobię lustrzane odbicie i przyłożę do siebie? Nie uważasz, że to jest jak puszczanie metalu od tyłu by usłyszeć Szatana? Zwykłe szukanie dziury
  • Odpowiedz
@Jebnietynadeklu: Nie zrozumialeś w czym rzecz ;)
Cały mój wpis, pomijając ostatnie zdanie, dotyczy naturalnego dla nas czytania od lewej strony.
Ale odczyty pracy serca czyta się trochę inaczej. W dyskusjach w sieci skrótowo mówi się, żeby czytać to od prawej strony - to co jest po prawej stronie od liter SOR jest wcześniejsze niż to, co po lewej. Mając tę wiedzę logo teoretycznie jest ok (w znaczeniu: serce nie
  • Odpowiedz
@venomik: ok

Jaki procent ludzi w Polsce potrafi odczytywać wskazania przyrządów medycznych? Stawiam dolary przeciwko orzechom, że są w zdecydowanej mniejszości niż ci, którzy nie potrafią (obecny!). Załóżmy, że pierwszy projekt został stworzony w sposób poprawny dla posiadających tę umiejętność, ale podczas prezentacji logo Prezes powiedział, że nie podoba mu się, bo sugeruje, że napój ten zabija a nie stawia na nogi (ale debil, hyhy) na co przyklaskuje Pan Marian,
  • Odpowiedz
@Jebnietynadeklu: Czy Ty przeczytałeś całość mojej pierwszej wypowiedzi czy tylko fragment? Przecież ja dokładnie to samo piszę tam. Jeśli logo (nawet formalnie poprawne) wymaga tłumaczenia ludziom o co chodzi, bo bez tego Pan Jerzy czy Pani Mariolka nie będzie ogarniać, to zwyczajnie jest to logo, zacytuję sam siebie, do dupy.

Piszesz dokładnie to samo co ja pisalem wcześniej, ale z jakiegoś powodu wydaje Ci się, że mi tłumaczysz coś zupełnie
  • Odpowiedz
@Jebnietynadeklu: No i?
Ja się dla odmiany odnosiłem wyłącznie do logo SORu, w końcu odpowiadałem na komentarz osoby piszacej o logo SORu. Co całej naszej dyskusji kompletnie nie zmienia, przyczepiłeś się kompletnie bez powodu.
  • Odpowiedz