Wpis z mikrobloga

Jaka #lornetka #lornetki jako pierwsze urządzenie do obserwacji nieba? Jak hobby wypali to w przyszłości chciałbym teleskop i lornetka jako wsparcie, a jak nie to będzie lornetka do ogólnego użytku. Budżet myślę tak 300-400zł ale górna granica to już z jakimś biedastatywem najlepiej. Mogę go postawić na balkonie gdzie głównie planuję używać lornetki albo wziąć na pobliski teren. Jednak lornetka pewnie będzie też brana na różne wycieczki bez statywu. Mieszkam na obrzeżach małego miasta (domki jednorodzinne) 60km od Wawy.
#astronomia
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RezolutnyPasikonik: @RezolutnyPasikonik: skoro będzie noszony też na wycieczki bez statywu to bardziej bym celował w coś 10x50, wszystko większe będzie nieporęczne i niewygodne w obserwacjach z ręki. Ja osobiście mam Delta Optical Entry 10x50 jednak nie jest to idealny sprzęt, choć w swojej (niskiej) kategorii cenowej obraz jest akceptowalny. Lepszym wyborem są lornetki Nikona. Nikon 10x50ex nawet używany będzie razie poza budżetem choć warto dołożyć, bo jest to bardzo dobry