Wpis z mikrobloga

Według mnie zdecydowanym zwycięzcą debaty jest Budka i nie chodzi tu ani o jakieś wyszukane wypowiedzi ani ogólne wrażenie z debaty ale o to, że najpełniej zrealizował cel z jakim szedł do debaty. Widać, że planem na debatę było niejako odwrócenie wizerunku stąd też bardzo stonowane i wolne wypowiedzi, czy niejako ukorzenie się przed wyborcami. Wyszedł i przyznał się do tego, że poprzednia polityka miała swoje wzloty ale także upadki. Wyszedł pokorny, spokojny człowiek myślący jak pomóc obywatelom. Zupełne przeciwieństwo kreacji medialnej TVPiS. Wyszedł naprzeciw problemom wizerunkowym jakie na KO ciążą.

I jak wspominałem nie chodzi mi o żadną merytorykę (bo tej nikt nie prezentował co wynikało z gównianej formy debaty) tylko o medialną kreacje jaką stworzył w TVP.

#polityka #debata #neuropa #4konserwy
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pavel-pl: Ten lek jest na liście refundowanych od miesiąca dopiero. 3 lata PO bezskutecznie interweniowało do PiS by przywrócił go do refundacji. Ale nie powiem takie sprawy są ciekawe bo pokazują jak sprawnie PiS propagandę wypuszcza w eter.

A jego pokazanie zresztą także jest bardzo sensowne, bo służba zdrowia to największa bolączka wizerunkowa PiS a w ten sposób był w stanie połączyć ją z mitem "partii bliskiej ludziom". Marketingowo bardzo
  • Odpowiedz
@Herubin Mimo wszystko starał się też być w jakimś stopniu konkretny, by odpowiedzieć na narrację PiSu o tym, że PO niby raz mówi tak a raz inaczej (np. spoty PiSu o Schetynie w sprawie LGBT, rzekome odebranie 500+).
  • Odpowiedz
@MatiBicek: Jak najbardziej. Np. odpowiedź w sprawie związków partnerskich była bardzo dobra. Przekaz nakierowany idealnie w centrum.

Tego właśnie mi brakowało np. u Wilka, który właściwie nie wiadomo do kogo mówił.
  • Odpowiedz
@Herubin: Paragon jest z wczoraj. Ogólnie temat refundacji jest dość śliski bo lista leków refundowanych są co jakiś czas modyfikowane i jedne wpadają inne wypadają. Zawsze się znajdzie lek na ciężką chorobę, który nie jest refundowany. Za peło też takie leki można było znaleźć - dlatego to temat śliski. Ogólnie mój zarzut do Budki jest taki, że jak już jadą na chorych dzieciach to mogli się lepiej przygotować i znaleźć
  • Odpowiedz
@Herubin: Za późno na takie działania. Budowanie wizerunku to proces długotrwały obliczony na miesiące, lata a nie dwa tygodnie przed wyborami. Efekt będzie raczej mizerny, dopóki twarzą KO będzie Grześ.
Naprawę wizerunku należy zacząć od wywalenia Schetyny. Z takim przywódcą PO przerżnie jeszcze niejedne wybory.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Herubin: Faktycznie Budka zrobił najlepsze wrażenie, mieścił się w czasie i był opanowany, ale z tym "damy wam 100 miliardów" zabrzmiał zbyt abstrakcyjnie, jak w jednym z vlogów dowodził Mentzen, ludzie nie są w stanie ogarnąć takich liczb przez co mało dla nich znaczą.

Szkoda, że Konfederacja zdecydowała się na Wilka, który chociaż może i merytoryczny to jednak mdły wizerunkowo.
  • Odpowiedz
@hellsmash86: Jeśli chcieli dotrzeć do wyborcy liberalnego to powinni wystawić Dziambora a jeśli konserwatywnego, to Bosaka. Nie rozumiem zupełnie decyzji o wysłaniu Wilka.

@bianconerio: Zbyt chaotycznie i bezpłciowo. Ja już nie pamiętam co wczoraj mówił a co dopiero przeciętny widz TVP.

@Wu70: Nie mierz innych swoją fanatyczną miarą ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Nie rozumiem zupełnie decyzji o wysłaniu Wilka.


@Herubin: Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że chcieli pokazać łagodnego Wilka (co za gra słów :D) w kontrze do tego jak TVP stara się przedstawiać Konfederacje i powód jej niezapraszania do telewizji. Próba uderzenia w centrowego wyborcę?
  • Odpowiedz
@Herubin: Ja zapamiętałem dokładnie informacja o największej obniżce podatków w histrorii, zniesienie podatku dochodowego, dobrowolny ZUS, i skorzystanie z modelu służby zdrowia, który obowiązuje w Singapurze. To były konkretne propozycje, które nie mogły nie zapaść w pamięci tych uważnie słuchających widzów.
  • Odpowiedz