Wpis z mikrobloga

Wszyscy porównują Galaxy S10 do iPhone 11 i XS, a ja przesiadłem się z iPhone 7 na zwykły S10 128GB i powiem wam, że jakość aparatu w aplikacjach takich jak Instagram czy Snapchat jest gorsza. I to sporo gorsza. Czasem ma wrażenie, że nawet aplikacja aparatu robi gorsze zdjęcia.

#apple #samsung #galaxys10 #telefony #android
  • 6
jakość aparatu w aplikacjach takich jak Instagram czy Snapchat jest gorsza

@Ka4az: Kiedyś (okolice 2015 roku) było tak, że algorytmy kompresyjne Instagrama były dostosowane jedynie do apratów w iPhone'ach - i zdjęcia wrzucane na Instagram z iPhone wyglądały dużo, dużo lepiej niż z jakiegokolwiek telefonu z Androidem, nawet jak robił podobne jakościowo zdjęcia. Może ciągle tak jest?
@Strus: jest jest. Ale przez to nie da się korzystać z aplikacji, bo taki snapchat i instagram przednia kamerę ma taki zoom, że jak trzymasz to widać tylko oko XD

super #!$%@? kazaliście mi przejść na androida i co
@Marek1991: bo aparat to jedno, a to po co go używasz to drugie. Jak z wieloma innymi rzeczami - łatwiej jest dostosować aplikacje do niewielkiej gamy hardware iOS niż do tysięcy telefonów na Androidzie.
@Strus
@Marek1991 tak jak Strauss mówi, dlatego np na snapie masz tak że w iOS jak robisz zdjęcie zbiera ci ono z sensora aparatu dane a w androidzie z ekranu. I Samsung z tym nic nie zrobi bo to snap wali w #!$%@? po calaku