Wpis z mikrobloga

#przegryw #wychodzimyzprzegrywu #pytanie #depresja #fobiaspoleczna

Czy da się wyjść z przegrywu?

Ale pytam poważnie, proszę bez żartów. Bo nie wiem czy brnąć poza strefę komfortu, starać się, w sensie że próbować poznawać ludzi, trenować ćwiczyć, oszczędzać pieniądze czy szukać normickiej normalnie płatnej pracy... Nie wiem czy w ogóle warto, czy lepiej odpuścić i spędzać wolny czas przeglądając śmieszne obrazki w ciemnej piwnicy aż zgniję za 5 lat.

Muszę się na coś zdecydować, 30stka coraz bliżej a ja czuję się jak duże dziecko. Fobia społeczna towarzyszy mi całe życie, poczucie niskiej wartości też. Nie jestem naiwny, że to się wkrótce zmieni czy coś. Serio nie wiem czy warto w ogóle się starać.

Zapraszam do dyskusji.
Pobierz Dziczek3000 - #przegryw #wychodzimyzprzegrywu #pytanie #depresja #fobiaspoleczna 

...
źródło: comment_bebzPMEVptBZLWNF8eaJ0yz6aSPKSRzC.jpg
  • 12
@SarahC: @VoMax: @SirRoger: @NieZegnamSieWoleWitac:

Większość moich prób kończyła się #!$%@?ą porażką, studia zawaliłem i to nie raz, zazwyczaj tylko się ośmieszałem w towarzystwie. Teraz nawet z nikim sie prawie nie spotykam, mam dwoch kumpli ktorych widze raz na dluzszy czas. Czasami mysle ze szkoda nerwow, szkoda sie stresowac kontaktem z ludzmi. Skoro to takie trudne to lepiej odpuscic.

Pierwszy raz bylem u psychoterapeuty w wieku 17 lat chyba,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Dziczek3000: istnieją dowody, że się da. O ile oczekiwania będą realistyczne a przegryw gotowy na ciężką pracę nad sobą.
Czy warto nie wiem, ale ty wiesz bo wyraźnie nie podoba ci się obecna trajektoria twojego życia. Jakie poświęcenia będą dla ciebie zbyt wielkie by wejść na lepszą drogę? Imo, biorąc się za to poważnie nawet pozostając przegrywem praca nad sobą wnosi coś ważnego w życie człowieka.
@Dziczek3000: Oczywiście, że tak. Większość ludzi nie wyjdzie z przegrwu właśnie dlatego, że nie próbują. Spójrz na wpisy na tym tagu. Ludzie się poddają zanim w ogóle podejmą jakiekolwiek działanie. Idź do psychiatry, rozpocznij psychoterapię, zmień styl życia(praca, znajomi, sport, pasja, dieta itd). Jutro nie musisz być taki sam jak dziś. Ja walczę i widzę poprawę. Po prostu trzeba dać sobie szansę.