Wpis z mikrobloga

Monster Hunter World
Gram w to od około 10h ale nadal nie ogarniam tej gry, co się w niej dzieje :D Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytania?
1. Kiedy zaczyna się "prawdziwa" gra tzn. kiedy będę wiedział co trzeba zbierać na "ostatnie" ulepszenia Long Sworda albo innych broni? Czy są tylko dwa drzewka rozwoju broni? Tj. kościany i stalowy?
2. Jestem na etapie gry gdzie trafiłem do Koralowego Pogórza, długa droga jeszcze przede mną aby zakończyć kampanie?
3. Na wielu poradnikach na yt widziałem, że w sklepie można zakupić dwa itemy po 30tys. golda (niestety nie pamiętam jak się one nazywają), kiedy one będą odblokowane?
4. Czy w tę grę gra tak mało ludzi, że czasami jak wystrzelę flarę alarmową aby ktoś mi pomógł w ubiciu np. Anajatha (którego szczęśliwie udało nam się pokonać) to momentami nawet i przez 20 minut nikt nie dołączy do sesji?

Mam też inne pytania co do tej gry ale na ten moment głównie to mnie interesuje, niestety nie mam znajomych którzy by w to grali a większość poradników właśnie opiera się o mechaniki które chyba mam zablokowane?

#monsterhunter #monsterhunterworld #mhw #grykomputerowe #gry
  • 17
@Komaryt: 1. Nowe drzewka się pojawiają jak masz materiały z nowych potworów, tak jak pancerze. Nie będziesz widział czego dokładnie potrzebujesz na broń jak nie będziesz miał w skrzyni pewnej ilości materiałów do tej broni.
2. Dlugo jeszcze.
3. Użyj googla albo rób po prostu misje o sprawdzaj co jakiś czas. Te itemy to po prostu część min-maxu, nie musisz ich mieć żeby ubijać potworki :)
4. Najwięcej ludzi wróciło teraz
@Komaryt:

1. Kiedy zaczyna się "prawdziwa" gra tzn. kiedy będę wiedział co trzeba zbierać na "ostatnie" ulepszenia Long Sworda albo innych broni? Czy są tylko dwa drzewka rozwoju broni? Tj. kościany i stalowy?

Na ostatnie ulepszenia wszystkich broni potrzebne są materiały z potworów z wysokiej rangi. Ty jesteś jeszcze na niskiej randze. Wysoka ranga zaczyna się od 6-gwiazdkowych zadań. Jest jeszcze kilka mniejszych drzewek rozwoju broni.

2. Jestem na etapie gry
@cyrkon: @MjentowaKupka: @Naiken:

Dzięki wielkie! Nigdy wcześniej nie grałem w gry tego typu, ale szukałem czegoś na nocne gierki gdzie będę mógł się samemu wyciszyć, pobiegać i pozabijać :D Gra mega mnie wciągnęła, ale przez to że nie mogłem ubić Anjanatha (chyba 10x do niego podchodziłem) - udało się go ubić tylko dlatego, że pojawił się ten smok i mu przywalił za ponad 1500 :D
@Komaryt Mi się potem odechciało grać samemu, bo jak wiadomo im dalej tym trudniej, a potwory potrafią atakować przez ściany i nie ma jak tego zauważyć, albo jak sie zablokujesz to potrafią spamować 4 razy pod rząd jeden atak :/
@Komaryt: na jakiej platformie grasz? na xboxie czesto wchodze dla odprezenia pomagac graczom z niskim poziomem i bardzo czesto widze, ze inni robia to samo. jak grasz na x'ie to chetnie pomoge jak bedziesz mial klopot.

czesto ulepszaj sprzet, armor zawsze miej na maksa, nie przejmuj sie materialami - bedziesz mial ich duzo. a jak masz problem z zadaniami glownymi pamietaj, ze mozesz do czyjejs sesji dolaczyc i jak sie zalapiesz
@violentj: to, to wiem. Ale ogólnie nie ma jakiegoś większego znaczenia jeżeli nie będę jadł posiłków? Teraz mam misje w gnijącej dolinie - każą mi iść na sam dół, z tego co zdążyłem się zorientować jest tam jakieś toksyczne coś, czy trzeba się tam jakoś specjalnie przygotować? Przewodniczka za każdym razem mówi, że muszę się uzbroić, czyli tak jakby sugeruje mi że mam słabe EQ na ten etap gry
@Komaryt nikt nic nie sugeruje, zejdź na dół i sam sprawdź. Będzie cię to kosztowało całe 5 minut życia.
Posiłki podnoszą poziom zdrowia, wytrzymałości, ataku czy obrony, a czasami dodadzą jakiś pomocny skill. Warto jeść i warto robić questy rozbudowujące kuchnię.
@Komaryt: Nie ma znaczenia jeśli nie będziesz jadł, ale najlepiej przed każdym zadaniem jeść półmisek szefa kuchni, czy jakoś tak, w każdym razie chodzi o to danie, które zawsze daje Ci +50 hp i +50 staminy. Ten toksyczny gaz da się chyba jakoś zniwelować jakimś setem, którego nie opłaca się robić. Najlepiej idź tam i sprawdź czy dasz radę. Jak będzie za ciężko, to dopiero będziesz się martwił ekwipunkiem.
@Komaryt powinieneś jeść za każdym razem jak idziesz na potwora. Później jest tak ciężko, ze każdy dodatkowy buff sie przydaje. Jak nie wymaksuje ci hp to musiaz wypić miksture odpowiednią a jak brakuje staminy zjedz mięso z ekwipunku. Posiłek możesz budować samemu albo wybrać z gotowych taki, który będzie ci pasował. Na słabego potwora wybierz ten który daje najwięcej siły, a na silnego defense albo ochrona przed obrażeniami elementalnymi. Posiłki dają jeszcze