Wpis z mikrobloga

Siema lotnicze świry!
Jakiś czas nic nie wrzucałem na tag, także spieszę z opisem ostatnich dni.
Za mną kolejne samodzielne trasy z lądowaniami i bez, szkolenie zakończone, wiec przyszedł czas na egzamin który udało mi się zdać, zostałem panem pilotem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam egzamin moim zdaniem jest przeprowadzany bardzo sensownie, mam wrażenie, ze chodzi o coś zupełnie innego niż na egzaminie na prawo jazdy - zamiast pokazać, ze umiesz zdać egzamin, musisz pokazać, ze umiesz latać i ze można ci dać polatać samolotem bez obaw o katastrofę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) dla mnie osobiście oblewanie ludzi za najechanie na linie ciągła czy zapomnienie o wrzuceniu kierunkowskazu jest absurdalne.
Ale łatwo nie było, symulacje sytuacji awaryjnych, wyprowadzanie samolotu z potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, trasa, lądowania w różnych konfiguracjach i wiele innych atrakcji.
Teraz czas na kurs teoretyczny ATPL, ktory niebawem zaczynam i dolatywanie ok 100h przed licencja zawodowa. Mam chytry plan, żeby załatwić to wszystko w przyszłym roku, ale zobaczymy co z tego będzie.
Zapraszam Mireczków i Mirabelki do obserwowania tagu #odzeradoatpla
Stay tuned!
#lotnictwo #samoloty

Pobierz mattwoo - Siema lotnicze świry!
Jakiś czas nic nie wrzucałem na tag, także spieszę z...
źródło: comment_hIGVHIPQ4SrDYIahMQq5HUDitIT1mCc1.jpg
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mattwoo: musisz być w #!$%@?ę bogatym miraskiem. Zazdroszczę, zawsze marzyłem o lataniu, ale nigdy nie było możliwości. Mam nadzieję, że tobie się uda zrealizować swoje cele. Powodzenia w dalszych licencjach ( ³)
@dupa-z-tylu: Dzięki Mireczku. Bardzo chciałbym być bogaty, serio. Jedni biorą kredyt na mieszkanie, ja wziąłem na latanie ¯\_(ツ)_/¯
Jak zawsze marzyłeś, to zacznij - choćby od szybowców, to nie są wielkie pieniądze, a marzenia są warte każdej kwoty.
@mattwoo: skurkowańcu trzymam kciuki (ʘʘ)
Sam mam 26 lat i odkładam kasę. Może około 30 się przełamię i zamiast zakładać rodzinę i kupować mieszkanie na kredyt, to zaryzykuję.

Myślisz, że zamknięcie tematu od zera do złożenia CV jest realne w kwocie 150-180 tysięcy cebulionów?
Jestem z Białegostoku w naszym aeroklubie niby ceny są rozsądne np. przy nalocie.
musisz pokazać, ze umiesz latać i ze można ci dać polatać samolotem bez obaw o katastrofę


@mattwoo: W Polsce jest patologia jeśli chodzi o egzaminy. Zdawalność na poziomie 99%, żeby egzaminator Cię uwalił musisz chyba zasnąć przy lądowaniu. Bo jeśli kogoś uwali - będzie miał mniej egzaminów.