Wpis z mikrobloga

Jak tam Leclerc w waszych oczach po dzisiejszym wyścigu? Zmalał? Urus?
Bardzo szybko nauczył się włoskiego knucia. Metody godne Alonso.
Przez 3 lata w Red Bullu Max chyba nigdy nie zniżył się do takich płaczliwych sztuczek, a stoczył naprawdę sporo walk z Ricciardo.

Moim zdaniem to było bardzo słabe i po raz pierwszy w życiu cieszę się, że merce wygrały.
Nie rozumiem tego całego zamieszania o ustalenia zespołowe.
Wydaje mi się, że Karolek po qual szybko zorientował się, że pierwsza pozycja wcale nie jest nalepsza, szczególnie mając Seba bezpośrednio za sobą. Wymyślił więc, że odda pozycję Sebowi, żeby potem ten mu oddał ją z powrotem. Tylko co z tego miał Seb? To tak jakbyś wyszedł do ringu z Tysonem i powiedział: pozwole ci się uderzyć ale umawiamy się, że potem ci oddam.

Vettel miał świetny start, praktycznie od razu znalazł się przed Hamiltonem, mógł sobie wybierać czy wyprzedzi LEC od zewnętrznej czy wewnętrznej.
Tempo wyścigowe również miał lepsze, młody nie miał podjazdu. Regularnie tracił na każdym okrążeniu, wyścig był jego. Leclerc nawet nie poradził sobie z Bottasem, taki był dziś szybki.

Ferrari i Binotto są słabi, że pozwalają praktycznie debiutantowi na takie gierki. Znów opinia publiczna i polityka decyduje o kształcie tego zespołu. Jeżeli już teraz się przed nim uginają to co będzie potem. Jest szybki w kwalifikacjach ale w wyścigu już drugi raz Seb pokazuje, że ma lepsze tempo. Mam nadzieję, że Vettel jeszcze kilka razy utrze mu nosa. I że znajdzie zespół, w którym solidnie #!$%@? Ferrari za takie gierki. Bo wciąż jest niezły.

#f1
źródło: comment_vjqWc522FYKMupErU7FgqKPyLbFbR8eu.jpg
  • 24
@snieznykoczkodan: I tak i nie

Tempo wyścigowe również miał lepsze, młody nie miał podjazdu


Młody się cofnął, bo nie było sensu marnować opon. Seb wcale mocno nie odjeżdzał

Leclerc nawet nie poradził sobie z Bottasem


Bo to jest ten mit, ze niby Ferrari ma dużo lepszy bolid. Owszem w kwalach moze i są w stanie uzyskać dodatkową przewagę ale tempa w wyścigach lepszego nie mają. Ogólnie też mi się nie podobało
@Tylko_noc: dzięki, to mi wyjaśnij.
Vettel zrobił na starcie to co miał zrobić. Tak samo w 2017 wygrał Bottas, wyprzedzając z trzeciego. Taka specyfika tego toru i tego sportu. Kropka.
Wyścigu nie wygrywa się w taki sposób, że Leclerc mówi, że odda pozycję, którą i tak by stracił i drugi kierowca musi go potem przepuścić bo jemu się należy. Sorry ale zwycięża się w niedzielę, nie w sobotę.
@snieznykoczkodan: singapur a rosja to dwie rozne sytuacje.
w singapurze lec zostal podciety (ale nie bylo innej mozliwosci na 1 2 bo ver czekal) , a w rosji pojawily sie jakies wewnetrzne ustalenia
co do soboty i niedzieli.. gdyby chociaz lec odstawal tempem wyscigowym to mialoby to sens, ale tak nie jest.
nawet lepszy tire managment ma niz vetel
Moim zdaniem sodówa za bardzo odwala mu do głowy. Owszem, w kwalifikacjach lepiej mu idzie, ale nie jest to podstawa do tego, by płakać dwa wyścigi z rzędu żeby go przepuścić XD
Za szybko urósł i potrzeba kogoś, kto pokieruje jego "głową" w najbliższym czasie, bo skończy jako jakieś combo Alonso i Hamiltona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tylko_noc: Przecież odstawał tempem. Na końcu pierwszego stintu miał z 5 sek straty, na początku wyścigu też nie był w stanie utrzymać się za Sebem, aby być w zasięgu DRS. Hamilton go doganiał. Właśnie dlatego to było takie irracjonalne.
LEC jest świetnym kierowcą, nie odbieram mu tego ale nie podobają mi się te gierki. Trochę mu chyba sodówa uderzyła do głowy. Ferrari o nic praktycznie nie walczy. Niech się ścigają, a
@snieznykoczkodan: vettel jechal na maximum swoich mozliwosci. ciekawe co by sie dzialo pod koniec wyscigu gdyby mial szanse dojechac, bo opon najprawdopodobniej by mu juz nie starczylo
hamilton byl na +8 sekund do lidera (6 jest potrzebne na czyste powietrze) i spobie spokojnie bronil okienka pod SC bo byl na longrunie
@Tylko_noc: nic z tego nie rozumiem. Jak ty oceniasz kto na ile procent jechał?
Vet jechał lepszym tempem niż Lec i gdyby dostał normalny pitstop gdy go potrzebował to jego przewaga by się nie zmniejszyła. Nie wiem skąd też ta teoria o oponach, przecież przejechał na miękkich z 25 okrążeń zanim się skończyły więc na mediumach spokojnie by dojechał.
@Tylko_noc: z całym szacunkiem ale to tylko twoje gdybanie. Wyścig jest w niedzielę, nie w piątek ani w sobotę.
W FP1 najszybszy był Verstappen, w FP2 był drugi. W kwalifikacjach był szybszy od Bottasa. Czy w wyścigu miał lepsze tempo niż merce? Nie. Nie da się wszystkiego przełożyć 1 do 1 w taki sposób jak próbujesz. Co do drugiej części to bez komentarza, to już totalne spekulacje, niepoparte niczym.
Z mojej
@Tylko_noc: nie wiem co ci więcej mogę odpisać. Ferrari i Leclerc zachowali się dziś jak łajzy. Wszystko przemawiało za Sebem ale polityką i naciskami młodego ustawili wyścig. Awaria wszystko przetasowała ale tak się po prostu nie robi. Dla mnie to było bardzo nie w porządku wobec kierowcy, który przez 5 lat zrobił dla nich bardzo wiele i nigdy nie powiedział o nich złego słowa. Tu nie ma co gdybać czy porównywać