Wpis z mikrobloga

@kingsun: A co jest złego w takim DRM jak tu? Po prostu potrzebuję czegoś co umozliwi mi słuchanie różnej muzyki przez telefon, a ponoć w playu transmisja danych do WIMP jest za darmo. Na codzień słucham Spotify/youtube.

@Wapniak: Ale w spotify muszę płacić za transfer danych do telefonu.
  • Odpowiedz
@kingsun: A skąd mam niby brać te piosenki które sobie na tę kartę pamięci wrzucę? Piracić? Ostatnio łapię się na tym że łatwiej jest mi słuchać legalnej muzyki online (spotify, youtube) niż pobierać ją na dysk. tzn. mniej klikania, myślenia, 'robi się samo'. Jestem w stanie odżałować tych 20 pln/mc aby mieć ten sam komfort jadąc tramwajem. Chcę się tylko upewnić czy to nie jest jakaś wtopa.

Dane w chmurze
  • Odpowiedz
@kingsun: Jakie EOT? Dopiero się rozkręcamy. :)

Dyskusję rozpocząłem bo postanowiłem posłuchać sobie kawałka HAIM - Falling. Na youtube/spotify/wimp dostępny od ręki. Jak postanowiłem ściągnąć go sobie na dysk to zajęło mi to ~15 min bo okazało się że na filestube nie ma działających źródeł, a pliku z wrzuty nie da się pobrać (coś pozmieniali z serwerami). W końcu pobrałem przez torrenty co może znacznie bardziej ograniczyć moją wolność jeśli
  • Odpowiedz
@kingsun: Próbowałem pobierania z YT, ale żadna z tych usług nie działa dobrze. Albo dźwięk jest skaszaniony, albo są problemy z odtwarzaniem, albo po prostu się nie pobiera nie wiadomo dlaczego (najczęściej). To by była dla mnie jedna z lepszych opcji bo muzykę dłubię głównie przez YT.

Jeżeli dostanę w przeglądarce magiczny guziczek 'pobierz', który mi wydłubie sam dźwięk z klipu, przekonwertuje do mp3 i zapisze na dysku to nawet
  • Odpowiedz
@kingsun: ...a potem już tylko zrekompilować jądro i może zadziała. To właśnie nazywam rzeźbą w gównie. To co piszesz jest po uszy w XX wieku. Niech ktoś stworzy 1 zunifikowaną usługę robiącą takie coś to się zastanowię.
  • Odpowiedz
@kingsun: Zainstalowałem tego jdownloadera. Po drodze wysypał mi wtyczkę flash i próbował wgrać jakiś syfware, magiczny toolbar i zmienić domyślną wyszukiwarkę. Ty tak na poważnie czy jestem ofiarą trollingu?
  • Odpowiedz
@kingsun: Pobrałem oficjalny plik z oficjalnej strony i:

- nie wyraziłem zgody na zmianę wyszukiwarki, a on mi ją zmienił

- nie wyraziłem zgody na instalację dodatku, a widzę że mam delta search toolbar
  • Odpowiedz
@kingsun: I po tym wszystkim cały czas uważasz że lepiej instalować taką srakę aby być bardziej ideologicznie 'halal'?! To g---o delta search wywaliło mi google z listy wyszukiwarek z firefoxa. jdownloadera mi się k---a zachciało!
  • Odpowiedz
@kingsun: Nie sieję FUD. Po prostu jDownloader to obrośnięta syfware kupa gówna. O, właśnie przestały mi się wyświetlać avatary na wykopie. LOL! Ciekawe ile trojanów teraz mam w kompie.
  • Odpowiedz