Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, co należy zrobić z wykonawcą remontu, który zostawił po sobie takie cuda?
Lista usterek estetycznych jest długa, ale to co zrobił w elektryce grozi porażeniem i pożarem.

O tym żeby to naprawił nie ma mowy - nie potrafi tego zrobić, bo nie rozumie co jest źle ;)

Oczywiście naprawić mogę to sobie sam, natomiast zastanawiam się czy są jakieś możliwości żeby uratować życie jego przyszłych ofiar - on się zarobkowo trudni robieniem remontów i zapewne wszędzie elektryka jest w takim stanie.

#remont #remontujzwykopem #elektryka #prad #elektrykapradnietyka
hellfirehe - Jak myślicie, co należy zrobić z wykonawcą remontu, który zostawił po so...

źródło: comment_ibZoZrJphG2w4YK1CSMD8ktRbGIqE5TI.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hellfirehe: uprawnienia elektryczne ma? nie ma bo by aż takiej fuszerki nie odwalił, ale że mamy państwo z namokniętej tektury to g---o mu zrobisz
BTW zapewne bolec wisi w powietrzu a "fazę" masz przez urządzenia które mają prądy upływu
  • Odpowiedz
uprawnienia elektryczne ma?


@megawatt: On twierdzi że ma, ale twierdzi też że żółto-zielony to przewód "neutralny" i źródła światła w listwie sufitowej podłączył szeregowo ;)

BTW zapewne bolec wisi w powietrzu a "fazę" masz przez urządzenia które mają prądy
  • Odpowiedz
@hellfirehe: Albo chłop zerowanie porobił w nowej instalacji, albo odpięło mu się nie to co trzeba gdzieś w instalacji... albo jedno i drugie.
Dla mnie to typek zrobił zerowanie i nie dał rady podłączyć ochronnego w rozdzielnicy.
  • Odpowiedz
Albo chłop zerowanie porobił w nowej instalacji, albo odpięło mu się nie to co trzeba gdzieś w instalacji... albo jedno i drugie.

Dla mnie to typek zrobił zerowanie i nie dał rady podłączyć ochronnego w rozdzielnicy.


@kozi966: Ja z nim potem rozmawiałem.
On nie ma bladego pojęcia co on w ogóle robił i istotnie przerosło go to że dom ma starą instalację na 2 przewodach.
Oczywiście on powinien zrobić wyspy TN-C-S, albo chociaż po staremu
  • Odpowiedz
@megawatt: To zależy co się stało tam.. ale sytuacja gdzie 230V jest na styku ochronnym to:
1. Zerowanie z fazy.
2. Wiszący PE w powietrzu i uszkodzony odbiornik lub instalacja.

Przy niepodłączonym PE raczej 230V nie powinno na nim wisieć jak nie ma porobionych cudów.
Przy zerowaniu "z fazy" zawsze byłoby 230V, a u OP-a tak nie ma.
Generalnie dość ciekawy przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
sytuacja gdzie 230V jest na styku ochronnym to:


@kozi966: Tylko to nie jest 230V, a 216V...
I to właśnie nie jest faza, a jakieś przebicie.

W tej chwili mam tam np. kilkanaście V - i to nie
  • Odpowiedz
2. Wiszący PE w powietrzu i uszkodzony odbiornik lub instalacja.


@kozi966: nie musi być uszkodzony, wystarczy większa pojemność (albo rozległa instalacja albo filtr pojemnościowy w odbiorniku)
  • Odpowiedz
@marek22: Zasilacze z filtrami dawałyby max 110V.
@hellfirehe: @megawatt: Ja generalnie obstawiam PE w powietrzu i średnio udane zerowanie, przy odpiętym przewodzie zerowym (względnie neutralnym) - bo ciężko stwierdzić co to za typ instalacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli gdzieś niedokręcony N od którego jest mostek na PE i faza zamyka się przez odbiornik, a PE wisi w powietrzu.
  • Odpowiedz
@hellfirehe: 216V wynika z tego, że czajnik powoduje spadek napięcia podczas gotowania wody.
Chyba, że nie gotuje, tylko jest podpięty. W takim razie trzeba szukać inaczej - za pomocą pomiaru rezystancji izolacji i ciągłości przewodów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz