Wpis z mikrobloga

@jeeens5: Np. nie widziałęm w sklepach nowej generacji hefeweizenów połączonych z weissbiera i amerykańską pszenicą. Robione na wirówce. Jakoś tak to szlo z rok temu. Ciekawe piwo z tego wyszło, choć nie jestem pewien czy dobrze mi wyszło bo nie miałem nigdy porównania :D Może już są do kupienia, ale było to piwo eksperymentalne raczej i znalezienie recepty nie było wtedy proste...
  • Odpowiedz
@twojbrowarpl: Chciałem zrobić swoje domowe piwo - co muszę kupić?

Wszystkie rzeczy typu wiadro, areometr, kranik i kapslownicę mam, ale jakie surowce?

Rozumiem, że biorę sobie np. Mangrove Jacks 1,8kg Crossman's Gold Lager + Pszeniczny płynny ekstrakt słodowy 1,2kg + glukozę (ile?) i to wszystko? Czy potrzebuję coś jeszcze?
  • Odpowiedz
@twojbrowarpl: O, z nieba mi spadliście. Mój tata ma niedługo urodziny i chciałem mu kupić na prezent właśnie jakiś zestaw do browaru domowego. Problem taki, że nie znam się na tym ani nie znam nikogo kto by mi mógł pomóc. Mój tata nie jest jakimś wykwintnym piwoszem :P lubi sobie wypić czasami warkę, czasami lecha. Z trochę droższych piw, bardzo smakuje mu Grolsch. Tyle co znalazłem na necie, to że
  • Odpowiedz
Cześć, Mirasy, na wstępie przepraszamy, że odpowiadamy tak późno.

@okelm84: Jeśli chodzi o brewkity, to większość ma dedykowane drożdże górnej fermentacji, a poszczególne gatunki, np. saison mogą mieć wyższą.

@Loloman: ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz