Wpis z mikrobloga

Takie poruszenie na mirko od kilku dni, więc obejrzałem ten filmik. Ta Greta niby ze Szwecji, a jakoś mi szwedek nie przypomina. Ale ja nie o tym chciałem. No to jej przemówienie niby takie łoooo zajebiste i wszyscy podskakują z podniecenia. No właśnie nie jest takie zajebiste. Odezwa do światowych włodarzy, że jej zabierają dzieciństwo. A aktualnym włodarzom wcześniejsi dzieciństwa nie zabierali? Zanieczyszczenie klimatu jest odkąd wymyślono, że ogniem można spalić wszystko, a wodne potwory zjadają śmieci wrzucone do rzek i oceanów. To może powinna oskarżać pierwszych ludzi, bo wtedy się zaczęło?

Zamiast wagarować i chełpić się tym, że to dla dobra świata takie strajki powinna robić po szkole. A jeszcze lepiej, to zamiast strajków i protestów, to powinna sama wziąć się za sprzątanie jeśli tak bardzo jej przeszkadza.

Po to ludzkość ewoluuje i korzysta ze zdobyczy cywilizacji, żeby piąć się w górę. Jasne, trzeba uważać na klimat, ale są coraz to nowe sposoby i urządzenia, które w tym pomagają.

#gretathunberg #klimat #oswiadczenie #nieznamsietosiewypowiem
Cesarz_Polski - Takie poruszenie na mirko od kilku dni, więc obejrzałem ten filmik. T...

źródło: comment_TpeKs2QTjXoFjEy2YF70MubDvftNyRUD.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski
Jasne, trzeba uważać na klimat, ale są coraz to nowe sposoby i urządzenia, które w tym pomagają
Dokładnie tak. Właśnie takimi sposobami są (1) promowanie e.OZE i e.jadrowych, pojazdów spalających mniej paliwa lub na e.elektryczną (2) zamykanie kopalń, banowanie plastikowych siatek, (3) promowanie budownictwa pasywnego i dobrej komunikacji miejskiej i dziesiątki innych inicjatyw
  • Odpowiedz