Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@motaboy: To po co napisałeś ten komentarz jak cię to nie interesuje?


@Kkk15: Zapytałem dlaczego miałoby mnie to interesować? A właściwie bardziej zastanawia mnei dlaczego miałbym się przejmować Jemenem i jego mieszkańcami.

A co do "Bandustanu" to przypomnę ci że Cywilizacja Jemenu istniała dużo wcześniej niż była Polska czy Polanie.


@Konflikty-na-swiecie: Czyli wychodzi na to że jest niewiele warta skoro nadal jej głównym zajęciem jest ganianie po pustyni.

Generalnie
@motaboy: To może krótka Historii Jemenu.

W 6 wieku p.n.e stworzyli oni Królestwo Saaba.

Potem...w 2 wieku p.n.e zostali włączeni w skład Himarysów.
W 525 roku n.e zostali zajęci przez Persów.
Potem przez Arabów.
Następnie zostali podbici przez Imperium Osmańskie a następnie zajęci przez Imperium Brytyjskie.
Kiedy chcieli odłączyć się od Rządów Arabów i na fali Arabskiej Wiosny Stworzyć własne państwo wywołało to wojnę domowa...
I teraz walczą z cała Arabską
@Konflikty-na-swiecie: Może nie znam dokładnie historii Jemenu, ale znam osiągnięcia świata arabskiego. To akurat nie był mój ulubiony okres historyczny, ale kończyłem studia na wydziale historii.

To było tak dawno, że aż szkoda czasu na dyskusję.

Gadanina o tym jaką to mieli wspaniałą historię niewiele wnosi. Dziś znaczą niewiele. Na dodatek cywilizacja arabska we współczesnym świecie cały czas jest odtwórcza. Od dawna nie wymyślili nic swojego. Chińczycy się zaadoptowali, japończycy, koreańczycy,
@motaboy: Izrael jest sztucznym Państwem do tego "pompowanym" przez USA

Wiesz jak by wyglądał Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Kuwejt lub Katar bez ropy naftowej ?
Jak Oman (Który de facto także ma ropę)
Czyli dość biedny kraj na Półwyspie Arabskim.

Interesuje się sprawami konfliktów na całym świecie i staram się patrzeć na każdy kraj z każdej strony.
Czasem jest to dość trudne kiedy widzę zabite dzieci i śmiejących się Saudyjskich
Tak samo mogą o nas pomyśleć Japończycy czy Chińczycy.


Mogą.

Jakiś tam biedny kraj w Europie...


Yep.

Tak samo świat myślał o Polsce podczas 2 Wojny Światowej.


Zgadza się.

Tak samo się myśli o Biednej Ukrainie.


Dokładnie.

Tak samo się patrzy na Jemen.


Oczywiście.

I tak samo się śmiejesz z Afganistanu.


Jak najbardziej.

Tak samo Zachód patrzył na Polaka Złodzieja podczas Zimnej Wojny.


Zgadza się.

Twoi rodzice byli tak samo wyszydzani za
@motaboy:

Jak dla mnie to jest dziecinne. Nasz świat, świat zachodni, to świat wynaleziony i zbudowany przez USA.

Nasza historia, to historia USA. Nawet Europa jako taka nie ma tu zbyt wielu osiągnięć a co dopiero jakieś "jemeny".


A to ciekawe bo przypomnę ci że Świat Zachodni to...Europa.
I przypomnę ci także że to Europejczycy zasiedlili Stany Zjednoczone i to oni de facto stworzyli ten kraj.

USA oprócz tego że stworzyły
A to ciekawe bo przypomnę ci że Świat Zachodni to...Europa.

I przypomnę ci także że to Europejczycy zasiedlili Stany Zjednoczone i to oni de facto stworzyli ten kraj.


@Konflikty-na-swiecie: Nie wiem dlaczego zakładasz że tego nie wiem?

Wywyższanie jakiegoś kraju i stawianie reszty świata w opozycji do niego to nie jest dobry argument.

Nie ma nie było i myślę że nie będzie kraju wybitnego i jednolitego.


A ja uważam że próby
@motaboy: Masz poczytaj może się czegoś dowiesz:
https://opoka.org.pl/biblioteka/I/IR/co_islamowi.html

Ciekawe czy tak samo byś mówił jak byś się urodził w jakiś Arabskim Kraju.
Lub kraju ogarniętym wojna i jakiś dzieciak z Anglii na Reddicie pisałby o tym że żyjesz w kraju z gliny a ty sam jesteś cywilizacyjnym błędem ludzkości.

Rozumiem że jesteś zafascynowany Stanami Zjednoczonymi ale to nie oznacza żeby innych traktować z góry.
"Amerykanie" to nie jest nawet lud etniczny