Wpis z mikrobloga

Cześć mirasy z #fotografia i #fotografiaproduktowa
Mam problem bo chciałbym robić takie zdjęcia z fajnym rozproszonym światłem i cieniami. Mam softoboxa 80x120 z podwójnym dyfuzerem ale moje zdjęcia są za jasne bez żadnego pazura.
Próbowałem masy ustawień softboxa,lampy błyskowej i aparatu i nadal kicha :/
To wina tego że mam za dużego softboxa do takich zdjęć?
f.....z - Cześć mirasy z #fotografia i #fotografiaproduktowa
Mam problem bo chciałbym...

źródło: comment_5IOpcHm7ElnNpjMIhgFkmKOGtwRuIYpq.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@flamezz: tutaj lampa główna po prawej z przodu (przed obiektem), do świetlenie tyłu po lewej ale chyba albo szeroki box albo skierowany na puszki a nie odbity od tła i możliwe że blenda od góry.. Albo właśnie 2ga lampa jest wyżej skierowana w dół
  • Odpowiedz
@flamezz: zacznij od 1 softboxa, daj go maksymalnie blisko produktu i zobacz efekty - powinien lepiej Ci je "otulić światłem", potem możesz dodać coś z boku/tyłu do odbicia światła i wypełnienia reszty jeśli uznasz za stosowne

jak możesz pokaż co Ci wyszło

to co poniżej było robione z jednym światłem (parasolka 80 ze srebrnym wnętrzem) + edycja
kelois - @flamezz: zacznij od 1 softboxa, daj go maksymalnie blisko produktu i zobacz...

źródło: comment_ecWewtcNVjUa7n0DwTjMpv2ZZUCClwWu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@flamezz: moim zdaniem z lewej strony za mocno swiecisz a z przodu za mało. Może spróbuj doświetlic prawy przód lampa, a z lewej strony daj jakąś blende czy inna biała kartkę. U ciebie jest trudniej z krawędzią i bo masz szkło, a dałeś przykład z łatwiejszym produktem :)
  • Odpowiedz
@flamezz: ale zobacz co się dzieje na zdjęciu 3026 z konturem butelki. Za mocna tam swiecisz a przód zbyt słabo. Ale ekspertem nie jestem, raczej hobbistycznie kiedyś dwie lampy kupiłem. Możliwe że źle gadam.
  • Odpowiedz
@flamezz: Na swoim zdjęciu masz mocno refleksyjne szkło, w podanym przykładzie na początku puszka oraz kufel są „matowe” dlatego tez inaczej to wyglada, kontrast jest słabszy i wszystko wyglada na gładsze (jak zamrozisz butelkę i kufel też będzie wyglądały na matowe przynajmniej zanim nie nagrzeje się w pomieszczeniu).

Połóż sobie to na jakiejś tacce i obracaj względem światła, żeby zobaczyć co Ci wyjdzie. Może też z mocą pokombinuj i przy
  • Odpowiedz
@flamezz: Stwórz gradient na butelce, weź jakiś papier biały albo coś pol przezroczystego i przyłóż pod kątem do softboxa, nie będziesz miał takiej ostrego odbicia. Za butelka postaw jakiś kawałek białego materiału który odbije dodatkowo światło i zrobi kontur.
  • Odpowiedz
@flamezz: Jak masz za dużego softboxa to możesz próbować czarna kartka zacieśniać fragmenty kadru, tak jak pisali tu są dwie lampy, lampa dalej od obiektu powinna dac bardziej miękkie światło (o ile się nie mylę) możesz spróbować tez malowania światłem, w ciemności ustawiasz aparat na statywie na 30 sekundowym czasie i doświetlasz fragmenty kadru jakaś mała latarka
  • Odpowiedz