Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co może być przyczyną, że gdy spojrzę w oczy niektórych osób to czuję takie jakby to powiedzieć ciepło? Poprostu robi mi się gorąco i odwracam wzrok. Ogólnie ze mnie trochę #przegryw ale staram się próbować utrzymywać kontakt wzrokowy z ludźmi których mijam gdzieś na ulicy lub w autobusie. Dzisiaj idąc na autobus potrafiłem utrzymać kontakt wzrokowy z kilkoma osobami, które pierwsze odwracały wzrok. Ludzie w różnym wieku/urodzie. W autobusie sytuacja podobna, ale jak pojawiła się jedna dziewczyna (trzeba przyznać ładna) to gdy na mnie spojrzała od razu zrobiło mi się "gorąco". Dosłownie 2 sekundy zdołałem na nią patrzeć i nie wytrzymałem, odwróciłem wzrok. Wydaje mi się, że nic do tej dziewczyny nie poczułem ani nie zauroczyłem się, bo nie o tym myślałem. Poprostu akurat ona wyowałała u mnie taką a nie inną reakcję.

W przypadku dziewczyn jest różnie. Trafi się taka na którą bez problemu mogę spojrzeć i np. ona odwróci wzrok ale trafiają się też takie które wywołują u mnie poczucie ciepła albo coś w rodzaju zmniejszonej pewności siebie. Nie tak dawno idzie sobie laska (nie w moim guście ale również nie jakiś paszczur) i zbiła moją pewność siebie. Nie czułem tego dziwnego ciepła ale też nie mogłem normalnie utrzymać kontaktu wzrokowego.

Miałem również sytuację z inną ładną dziewczyną, na którą pierwszy spojrzałem i jak ona zorientowała się, że na nią patrzę to odwzajemniła wzrok. Tylko że to patrzenie było takie jakby dziwne, tak jakby była zainteresowana. Ewentualnie mogła być zdziwiona, że od razu nie odwróciłem wzroku. Nie powiem, że może gdybym podszedł do niej i o coś zagadał to może miałbym koleżankę, ale jestem słaby w umiejętności społeczne/socjalne.

Aha i nie zachowuje się jak creep i nie gapię się na ludzi. Otagowałbym jakoś ten wpis dla zasięgów ale nie wiem jak więc nie będę.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam podobnie, tyle że bez tego ciepła. Lubię zerkać na ludzi i sprawdzać czy nasz wzrok się spotka. Przeważnie ja pierwszy odwracam wzrok, bo również ja pierwszy patrzę. Łatwo utrzymać spojrzenie, jeśli ktoś inny pierwszy patrzył na mnie (oczywiście za wyjątkiem ładnych kobiet, ale to się prawie nie zdarza). Utrzymywanie zerkania na kogoś po skrzyżowaniu spojrzeń jest mocno creepy, jeśli jest się osobą wywołującą ten stan (wywołuje osoba, która pierwsza